امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134755
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۶
تعداد بازدید: 13
 منوچهر قارونی متخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: فصل سرما فصلی است که عروق بدن به ...

 منوچهر قارونی متخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: فصل سرما فصلی است که عروق بدن به علت هوای سرد دچار اسپاسم می‌شود و تنگی رگ‌های قلب تشدید می‌شود.

این متخصص قلب و عروق تصریح کرد: حتی اگر لباس گرم پوشیده باشید هوا از بینی و  دهان وارد بدن شده و عامل تنگی و اسپاسم رگ‌های قلب می‌شود.

وی افزود: این هوای سرد وارد شده از بینی و دهان در نهایت پس از اسپاسم رگ‌های قلب، درد قلب در بدن ایجاد می‌کند در حالی که در هوای گرم شامل چنین اتفاقی نیستیم.

قارونی خاطرنشان کرد: حتی نوشیدن مایعات سرد می‌تواند باعث اسپاسم و تنگی رگ‌های قلب شود بنابراین زمستان‌ها باید خود را از مواجهه با هوای سرد و نوشیدن مایعات سرد در امان نگاه داشت.

این متخصص قلب و عروق افزود: در شهرهای بزرگ که وارونگی هوا ایجاد می‌شود و ‌آلودگی و هوای کثیف در سطح تنفس قرار می‌گیرد نباید صبح زود ورزش کرد چرا که باعث بروز دردهای قلبی می‌شود.

قارونی توصیه کرد: افراد در فصول سرد باید پس از ساعت 10 صبح اقدام به ورزش کردن کنند.

وی تأکید کرد: افرادی که دچار تنگی شدید عروق قلبی هستند سریعاً تنگی ناشی از برودت هوا را نشان خواهند داد ولی افرادی که رگ‌های عادی داشته و یا تنگی کمی دارند در ورزش و پیاده‌روی از خود عوارض اسپاسم عروق قلبی را نشان می‌دهند.

این متخصص قلب و عروق یکی از خطرناکترین اقدامات برای بیماران قلبی در فصل زمستان را پاروکردن برف عنوان و تصریح کرد: مبتلایان به بیماری‌های قلبی قطعاً باید از پاروکردن برف خودداری کنند چرا که این اقدام به علت همزمانی اسپاسم و تنگی عروق در سرما و همچنین فشار زیاد بر قلب برای این افراد مرگ آور است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار