امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134780
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مسئولان سازمان سینمایی  تصمیم گرفته‌اند فیلم موهن «خانه پدری» را زودتر از موعد مقرر - که پیش از ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مسئولان سازمان سینمایی  تصمیم گرفته‌اند فیلم موهن «خانه پدری» را زودتر از موعد مقرر - که پیش از این 8 دی ماه اعلام کرده بودند -  اکران کنند. اما ذکر نکاتی در اکران فیلم موهن به نظام و ارزش‌های دینی حایز اهمیت است، نکته اول این‌که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  ظرف هفته‌های آتی برای پاسخگویی به برخی از سوالات به صحن علنی مجلس فراخوانده می‌شود که اگر فیلم «خانه پدری» در سینماهای تهران و برخی شهرستان‌ها اکران شود، قطعاً یکی از سوالات چالش برانگیز نمایندگان مجلس اکران بدون تغییر فیلم موهن «خانه پدری» خواهد بود. در شرایطی که کیانوش عیاری سازنده این فیلم  اصلاحات فیلم را قبول کرده بود اما بدون تغییر در 5 اپیزود ظلم به زن ایرانی و مسلمان به نمایش درآمده است و نسل اندر نسل خشونت و ظلم به زنان در فیلم دیده می‌شود.

نکته دوم این‌که، قرارداد حوزه هنری برای اکران فیلم‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که  اگر فیلم مطابق با سیاست‌های حوزه هنری نباشد، اجازه اکران در سینماهای این نهاد را نخواهد داشت و حوزه هنری در قرارداد با گروه هنر و تجربه این ماده را لحاظ کرده است.

نکته بعدی که باید متذکر شد این است که اگر مسئولان سازمان سینمایی،  موسسات و نهادهای دولتی و حاکمیتی با اکران فیلم موهن «خانه پدری» همکاری و یا مشارکت داشته باشند باید پاسخگوی عملکرد خود در این زمینه باشند.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها