امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134796
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 109
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، نرگس آبیار ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران گلستانی در پاسخ به سوالات خبرنگار فارس در گرگان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، نرگس آبیار ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران گلستانی در پاسخ به سوالات خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: نگاه انسانی این فیلم سینمایی باعث شد که شهرت بسیار زیادی پیدا کند و این اثر توانسته است از اوایل امسال در بسیاری از فستیوال‎های بین‎المللی شرکت کرده و عناوین گوناگونی را از آن خود کند.

وی گفت: فیلم شیار 143 یک فیلم سینمایی است که بر اساس یک روایت تاریخی نگارش شده است.

آبیار در خصوص برنامه‌های این فیلم سینمایی در خارج از کشور گفت: برنامه‎های مفصلی برای اکران این فیلم در خارج از کشور در دستور کار خود داریم.

با ساخت شیار 14 توانستیم پیام واقعی جنگ 8 ساله را به نسل جدید انتقال دهیم

کارگردان فیلم سینمایی شیار 143 در ادامه افزود: فیلم‎های سینمایی ساخته شده دفاع مقدس ما، برای افرادی قابل هضم است که یک عقبه ذهنی در خصوص جنگ هشت ساله داشته باشند، اما ما با ساخت این فیلم توانستیم پیام واقعی جنگ هشت ساله دفاع مقدس را به نسل جدید انتقال دهیم.

وی گفت: جنگ هشت ساله دفاع مقدس در جنگ‎های منطقه گم شده است و بسیاری از مخاطبان ما در جشنواره‎های بین‎المللی این سوال را از ما می‎پرسند که در جنگ هشت ساله بین ایران و عراق چه گذشته است.

آبیار در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص شخصیت الهام گرفته شده این فیلم چه کسی بوده است، گفت: «اختر نیازپور» به عنوان شخصیت اصلی و الهام گرفته شده این فیلم سینمایی است.

وی مادر «شهید جعفر رضایی» بوده که 15 سال رادیو را از خود جدا نکرده بود و با شنیدن اخبارهای گوناگون ایرانی و عراقی در صدد شنیدن آخرین وضعیت فرزند خود بوده است.

بسیاری از مادران شهدا به بنده گفتند که شما چطور از زندگی ما با خبر بودید

کارگردان فیلم سینمایی شیار 143 تصریح کرد: من با الهام گرفتن از شخصیت این مادر قهرمان، توانستم فیلمنامه شیار 143 را تکمیل کنیم و زمانی که این فیلم ساخته و به نمایش درآمد بسیاری از مادران شهدا به بنده گفتند که شما چطور از زندگی ما با خبر بودید.

وی در خصوص نقطه عطف این فیلم گفت: نقطه عطف این فیلم سینمایی، نگاه انسانی و شخصیت مادر بوده است که نشان دهنده واقعیت این روایت تاریخی است.

آبیار در خصوص مهمترین بخش سکانس‎های تولید شده در این فیلم سینمایی گفت: مهمترین بخش این فیلم سینمایی سکانس‎های رخت شستن و پا برهنه بودن، برش قالی و یا حتی زمانی که الفت به دنبال پسر خویش بود، است که به عنوان بهترین و مهمترین بخش‎های این فیلم سینمایی به نمایش در آمده است.

وی همچنین در خصوص نقطه ضعف این فیلم به خبرنگار فارس در گرگان گفت: نقطه ضعف این فیلم زمانی بوده است که می‎خواستیم خواب سرباز را به خوبی به نمایش در آوریم اما به علت کمبود امکانات این اقدام عملی نشد.

وی در پایان از ادامه ساخت فیلم‎های سینمایی در امر دفاع مقدس خبر داد.
انتهای پیام/2307/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها