امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134804
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،امیر عابدینی پس از جلسه امروز کمیته اسناد مالی فدراسیون در جمع خبرنگاران در مورد انتقادهای

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،امیر عابدینی پس از جلسه امروز کمیته اسناد مالی فدراسیون در جمع خبرنگاران در مورد انتقادهای وزارت ورزش از او و همکاری با افرادی که در پرونده سه هزار میلیاردی حضور داشتند، گفت: من جنایت‌های زیادی مرتکب شده‌ام! استاندار در دولت میرحسین موسوی و در دوران کروبی بوده‌ام. این آقایان نمی‌دانستند که من این جنایت‌‌ها را هم مرتکب شده‌ام وگرنه آنها را هم می‌گفتند اما آقایان سواد ندارند چون که قوه قضائیه با کسی تعارف ندارد.

وی ادامه داد: من در داماش گیلان بودم و با آب معدنی داماش گیلان قرارداد داشتم و منصوب کسی نبودم اما آقایان بگویند که چگونه آقای حمیدرضا سیاسی که منصوب آنهاست اکنون در زندان اوین است اول جواب این را بدهند و بعد صحبت کنند.

عابدینی در مورد وضعیت بودجه فدراسیون فوتبال گفت: بودجه سال 92-91 را مورد بررسی قرار خواهیم داد. ایرادهایی به این بودجه وارد بود که کفاشیان خواست که این کمیسیون تشکیل شود و به ابهامات رسیدگی کند که علت آن هم نامه‌ای بود که اعضای هیأت رئیسه نوشته بودند و امضا کرده بودند من هم آن نامه را امضا کرده بودم.

وی ادامه داد: در نهایت قرار شد که ما بودجه‌های سال 92-91 را بررسی کنیم. من مسئول کمیته شدم و بهرامی دبیر کمیته و قنبرزاده هم که به عنوان یک عضو فعال در جلسات حضور داشته در این کمیته حاضر شد. ایرادهایی که به صورت‌های مالی گرفته شد به استناد گزارش‌های حسابرسی بود.

عابدینی افزود: ابهاماتی در بودجه وجود داشت که به طور مثال 1- روشن نبودن وضعیت مالی شرکت افق سبز، 2- مسئله طلب و بدهی باشگاه‌ها است مثلا گفته شده استقلال 700 میلیون بدهکار است اما این باشگاه اعلام کرده که صد میلیون طلبکار است و در آخر هم مشخص نشده که چه کسی درست می‌گوید و یا وضعیت ارزی روشن نشده است.

وی ادامه داد: تطابق عملکرد و بودجه هم مهم است. اینکه آیا انحراف از بودجه داشته‌ایم و یا نه و یا نوع پرداخت‌ها چگونه بوده است. آیین‌نامه‌های مالی وجود داشته یا نه. اگر آیین‌نامه‌ها در دسترس نبوده چرا در دسترس نبوده است. بنابراین به طور واضح بگویم ابهام ساختاری داشتیم و اینکه این سیستم مثل ساعت کار می‌کرده یا مثل ساعت زنگ زده بوده است و مسئله دوم ابهامات مالی است که بر اساس گزارش حسابرس مستقل بوده است.

عابدینی تصریح کرد: ما می‌خواهیم ابهامات مالی برطرف شود و این اتفاق بیفتد ضمن اینکه هیأت رئیسه هم با مجمع تعامل داشته باشد و اینکه اگر مجمع دبیرخانه‌ای را انتخاب کرده آن دبیرخانه خودش اطلاعاتی که داده شده است را انجام بدهد و ارتباط مجمع و هیأت رئیسه قطع نشود.

وی در مورد وضعیت شرکت افق سبز گفت:‌ما شرکت‌ها را خواستیم و آنها آمدند و گزارش کامل دادند. شرکت افق سبز هم آمد و گزارش کامل خود را ارائه کرد. اسناد مالی هم که از سازمان لیگ خواسته بودیم نیم ساعت پیش به من ارائه شد و در مورد پرداخت ارز هم که مثلا صد هزار دلار برای تیم ملی ثبت شده و بر اساس اسناد شماره‌دار هم بوده ورود کردیم اما آنها مربوط به بودجه سال 92-91 نبود و ما آنها را برای بعدا گذاشتیم تا بررسی کنیم.

وی ادامه داد: ماحصل این کار کمیسیون با فرصت یک هفته‌ای که کفاشیان ابلاغ کرده قابل ارائه نیست و در آن صورت گزارشی باری به هر جهت باید بدهیم که من و همکارانم نمی‌توانیم گزارشی باری به هر جهت ارائه بدهیم. به همین دلیل از مجمع عمومی فدراسیون دو ماه وقت خواهیم خواست تا به طور دقیق اسناد مالی را بررسی کنیم و سپس در یک مجمع فوق‌العاده گزارش‌ها را ارائه کنیم. در مجمع 6 دی این مسئله بررسی نخواهد شد و فقط بودجه 93-92 و اشکال‌هایی که به آن گرفته می‌شود بررسی می‌شود. همچنین رأی دادن به عضو هیأت رئیسه که قرار است به عضویت هیأت رئیسه دربیاید و در مورد گزارش ما هم در این مجمع شاید به عنوان سایر بخش‌ها صحبت شود.

وی در مورد ابهامات شرکت افق سبز گفت: ما سند اولیه را دیدیم. طباطبایی مسئولیت مالی داشته و حسابدار بوده است و در اصطلاح مادر خرج بوده و در هر سفری که با تیم ملی بوده حضور داشته است و حدود 2500 دلار هم پاداش گرفته است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود 450 میلیون تومان یا یک میلیارد تومان پاداش به این شخص داده شده، گفت:‌ ما چنین اسنادی را ندیدیم. این ابهاماتی که گفته می شود به شخصیت افراد خدشه وارد می‌کند و باعث وهم فوتبال می شود. یک ریال خارج از آیین‌نامه و ضوابط گرفته شده باشد آن را بررسی و برملا خواهیم کرد اما نمی‌توانیم خیلی سریع و فوری و فوتی این مسائل را بررسی کنیم و بی‌خود از یکسری آدم دفاع کنیم که بعد مشخص شود نباید دفاع می‌کرده‌ایم. ما همه را بررسی خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه وزارت ورزش او را متهم به همکاری با پرونده سه هزار میلیاردی کرده است، گفت: دوباره تاکید می کنم که من جنایت‌های زیادی در کشور مرتکب شده‌ام.در دولت میرحسین موسوی و در دوران کروبی استاندار بوده‌ام. اینها هم بخشی از جنایت‌های من است که آقایان نمی‌دانستند وگرنه می‌گفتند. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که 450 هزار میلیارد تومان هزینه‌ها جابجا می شود. اگر یک معاون وزیر تخلف کرد و یک میلیارد تومان بالا و پایین شد آیا معنایش آن است که همه آن کشور مشکل دارند؟

وی ادامه داد:‌ من در داماش گیلان بودم و با آب معدنی داماش قرارداد داشتم. منصوب هیچکس هم نبودم ضمن اینکه قوه قضائیه هم با کسی تعارف ندارد. آقایان سواد ندارند که این مسائل را مطرح می‌کنند اما بگویند چرا حمیدرضا سیاسی که منصوب آقایان است اکنون در زندان اوین است و سپس در مورد مسائل دیگر صحبت شود.

وی در مورد اینکه این اتفاقات باعث شد مدیرعاملی پرسپولیس را از دست بدهد، گفت: من به خاطر پست و مقام نمی‌توانم تواضعی در مرز چاپلوسی داشته باشم. من چنین شخصیتی ندارم.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها