امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134828
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 126
مهناز بهمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سراب با ابراز نارضایتی از مقایسه حوزه انتخابیه‌اش با کلانشهرها اظهار داشت: مشخص نیست به چه دلیل در ...

مهناز بهمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سراب با ابراز نارضایتی از مقایسه حوزه انتخابیه‌اش با کلانشهرها اظهار داشت: مشخص نیست به چه دلیل در امور مالیاتی سراب با شهرهای بزرگی مانند تبریز و اردبیل مقایسه می‌شود و حتی بر طبق اسناد موجود مالیات پرداختی برخی از اصناف در شهرستان سراب از مرکز استان بیشتر بوده و این به دور از عدالت اجتماعی مخصوصا در شهرستان‌های کمتر برخوردار و غیربرخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از اصناف قدرت پرداخت مالیات‌های مشخص شده را ندارند، گفت: افزایش بی‌رویه مالیات‌ها منجر به افزایش تورم در جامعه است و ممکن است این خلا موجب افزایش قیمت‌ها و فشار به اقشار ضعیف جامعه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز تاسف از مشخص نبودن ساز و کاری که منجر به ارائه خدمات از محل مالیات اخذ شده است، اضافه کرد: مشخص نیست مالیات اخذ شده با چه ساز و کاری منجر به ارائه خدمات می‌شود و آیا مالیات‌ها متناسب با درآمدها  در شهرستان‌ها بسته می‌شود.

بهمنی با عنوان اینکه اصناف شهرستان‌ها و بازاریان در شهرهای کوچک قادر به پرداخت چنین افزایش مالیاتی نیستند، ادامه داد: آیا افزایش 40 درصدی پرداخت مالیات‌ها می‌تواند رونق اقتصادی را در جامعه به دنبال داشته باشد یا باعث از بین رفتن بسیاری از صنوف خواهد شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مردم با پرداخت مالیات قطعا به توان مالی دولت کمک کرده و خواهند کرد اما وجود شاخص و ساز و کار مشخص در تعیین مالیات علاوه بر جلوگیری از برداشت‌های شخصی در تعیین مالیات می‌تواند از برخی از فسادهای احتمالی نیز جلوگیری کند.

انتهای پیام/60002/ع30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها