امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134832
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 133
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‏‌‏الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد ارومیه با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‏‌‏الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد ارومیه با اشاره به جایگاه برجسته حضرت محمد(ص) در عالم هستی اظهار کرد: در حقیقت تمام موجودات در این جهان از نظر مرتبه از ایشان پایین‏‌‏تر هستند.

وی افزود: ایشان واسطه فیض الهی و دلیل آفرینش زمین و آسمان‏‌‏ها بوده و بالاترین مقام را در نزد خداوند متعال دارند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه به واسطه عظمت حضرت رسول(ص)، خداوند بسیاری از مشکلات و مصائب را از مسلمانان دور نگاه داشته است گفت: آثار و برکاتی که حضرت محمد(ص) برای مسلمانان و جامعه بشری داشته و دارند وصف ناشدنی است.

وی ادامه داد: امروز نخستین روز از ماه ربیع‏‌‏الاول است و باید بدانیم که این ماه برای جامعه دارای برکات و فوایدی است؛ بر همین اساس باید قدردان چنین زمان‏‌‏هایی باشیم و نهایت بهره معنوی را ببریم.

آیت‏‌‏الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: خداوند نسبت به اهل ایمان وعده‏‌‏هایی داده است که از آن جمله می‏‌‏توان به وعده بهشت برای مومنانی که عمل شایسته و صالح دارند اشاره کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه بر اساس روایتی از حضرت امام رضا(ع)، ایمان بر عمل صالح استوار خواهد بود تصریح کرد: تمام عبادات در اینجا موضوعیت دارند و مشمول این روایت می‏‌‏شوند.

این مقام مسئول با اشاره به ایمان ظاهری و باطنی گفت: مومن حقیقی آن است که هر دو مرحله ایمان را داشته باشد و نه فقط در ظاهر به خداوند و یگانگی او شهادت دهد.

آیت‏‌‏الله علوی‌گرگانی انجام عمل صالح و گام برداشتن برای کسب رضایت الهی را نشانه ایمان باطنی دانست و تصریح کرد: بهشت برای کسانی آماده شده که ایمان بیاورند و عمل صالح و نیکو انجام دهند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم به نعمت جوانی اشاره و اظهار کرد: باید فرصت جوانی را قدر دانست و به بهترین نحو از آن استفاده کرد؛ در این سن باید از گناهان دوری جست و تا در توان آدمی است، کار خیر انجام داد و هدف اصلی زندگی، کسب رضایت الهی باشد.

انتهای پیام/78004/ق40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار