امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134843
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حمید چیتچیان بعدازظهر امروز در آئین افتتاح پست برق 132.20 کیلوولت شهر صنعتی بیرجند اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حمید چیتچیان بعدازظهر امروز در آئین افتتاح پست برق 132.20 کیلوولت شهر صنعتی بیرجند اظهار داشت: استان خراسان جنوبی از این مزیت برخوردار است که ظرفیت تولید 3 برابری برق را دارد.

وی با بیان اینکه این استان از نظر زیرساخت‌های برق بسیار قوی و مستحکم است، تصریح کرد: این منطقه دارای ظرفیت فوری و خطوط انتقال بسیار خوبی است.

وزیر نیرو تبدیل نیروگاه برق قائن به نیروگاه سیکل ترکیبی را از اولویت‌های نخست این وزارت برشمرد و گفت: با استفاده از اعتبارات تبصره بودجه امسال تلاش می‌شود این مهم انجام شود.

چیتچیان با بیان اینکه 3 استان خراسان جنوبی، شمالی و رضوی به سیستم بهره‌برداری از راه دور مجهز هستند، عنوان داشت: با استفاده از این قابلیت نیازی به استقرار پرسنل در این پست‌ها نیست.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تأمین برق صنایع را به طور مطلق در اولویت قرار داده‌ایم، یادآور شد: از شرکت توانیر و شرکت‌های تابعه خواسته‌ایم در چارچوب اقتصاد مقاومتی حرکت کنند، که در این زمینه نخستین اولویت ما تأمین آب و برق برای فعالیت‌های تولیدی است.

وی خاطرنشان کرد: هرکس تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد و بخواهد فعالیت‌های تولیدی را توسعه دهد، با اطمینان خاطر از وی حمایت کرده و سرمایه‌گذاران را کمک خواهیم کرد.

وزیر نیرو ادامه داد: حمایت از سرمایه‌گذاران نیاز مبرم کشور برای رفتن به سمت تولید ملی است.

چیت‌چیان اظهار داشت: در حال حاضر سالانه 12 میلیارد کیلووات ساعت برق از ایران به کشورهای همسایه صادر می‌شود و این برق به کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان صادر می‌شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه تولید برق یک استان صرفاً مختص همان منطقه نیست، افزود: ظرفیت تولید برق خراسان جنوبی سه برابر حداکثر مصرف برق این استان است.

وی در این ارتباط با انتقال آب به خراسان جنوبی یادآور شد: برای انتقال آب به این استان پروژه‌های خوبی در حال بهره‌برداری است.

چیت‌چیان اضافه کرد: بهره‌برداری از تصفیه‌خانه بیرجند و طبس در آبرسانی به شهرستان‌های فردوس و بیرجند به زودی انجام خواهد شد.

وزیر نیرو یادآور شد: خراسان جنوبی از استان‌های خشک بوده و برای درازمدت نیازمند انتقال آب از سایر مناطق است.

چیت‌چیان افزود: شیرین‌سازی آب دریای عمان و خلیج فارس از برنامه‌های آتی این وزارت است.

وی ادامه داد: احتمال اینکه آب را از دریای خزر منتقل کنیم نیز وجود دارد.

وزیر نیرو گفت: تمام وزارت نیرو و ظرفیت‌های تخصصی این وزارتخانه برای خدمت‌رسانی به مردم آماده است.

چیت‌چیان عنوان داشت: اطمینان می‌دهیم با توانمندی‌هایی که در خراسان جنوبی وجود دارد امکان آبرسانی به این استان هرچه سریع‌تر فراهم شود.

وی اضافه کرد: تا زمانی که مطالعات به انتها نرسیده و قطعی نشده است، اعلام زمان بهره‌برداری از پروژه‌ها دور از عقل است.

انتهای پیام/69017/ع40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها