امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134844
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره با عمرو موسی دبیرکل ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره با عمرو موسی دبیرکل سابق اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه اسبق مصر دیدار و در خصوص مسائل و موضوعات مورد اهتمام مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

عمرو موسی در این دیدار با اشاره به خاطرات خوب خود از تعامل و گفت‌وگو با مقامات عالیرتبه کشورمان در گذشته، بر جایگاه و نقش مهم ایران در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد و افزود: بدون حضور و نقش ایران مشکلات منطقه حل نخواهد شد.

وی با اشاره به روند تحولات و بهبود و تثبیت اوضاع سیاسی و امنیتی در این کشور خاطرنشان کرد: با برگزاری انتخابات آتی مجلس در مصر شاهد پیشبرد بیش از پیش ثبات سیاسی در کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به چالش‌های فراوان فراروی کشورهای منطقه از جمله تحرکات تروریستی گروه داعش و گسترش پدیده شوم تروریسم، لزوم همکاری و مشورت بین کشورهای بزرگ اسلامی به خصوص ایران و مصر را در راستای کمک به حل و فصل مشکلات و بحران‌های منطقه از جمله بحران سوریه یادآور شد و تاکید کرد: مسائل منطقه در چارچوب همکاری و توافق منطقه‌ای قابل حل و فصل است.

عمرو موسی همچنین با تاکید بر حمایت همیشگی مصر از حق ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، بر دیدگاه مشترک ایران و مصر برای عاری‌سازی خاورمیانه از سلاح کشتار جمعی تاکید کرد.

رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه و شأن بالای کشور و مردم مصر در نزد مردم و دولت ایران تاکید کرد: ایران به دیدگاه و رای مردم مصر احترام می‌گذارد و در تلاش برای برقراری روابط پایدار بر اساس احترام متقابل و عدم مداخله در امور یکدیگر می‌باشد.

محمودیان با اشاره به دیدگاه‌ها و مواضع نزدیک ایران و مصر در بسیاری از مسائل منطقه از جمله بحران سوریه و قضیه فلسطین، ایران و مصر را شرکای منطقه توصیف و بر لزوم تداوم همکاری و رایزنی بین مسئولان دو کشور برای حل بحران سیاسی و همچنین تداوم حمایت و کمک به مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.

محمودیان همچنین با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان فرق و طوائف مختلف مذهبی اعم از شیعه و سنی در کشورهای اسلامی در کنار یکدیگر، بر تعامل و همفکری نهادها و مراجع مذهبی به خصوص حوزه علمیه قم و الازهر برای مقابله با رواج این گونه تفکرات افراطی و تکفیری تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به نقش نخبگان و شخصیت‌های مجرب سیاسی از جمله عمرو موسی بر لزوم همفکری و هم افزایی بین نخبگان جهان اسلام برای کمک به حل و فصل مشکلات منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها