امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134853
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تام مالینوسکی» دستیار وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه از مذاکراتش با «فعالان» سیاسی و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تام مالینوسکی» دستیار وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه از مذاکراتش با «فعالان» سیاسی و حقوق بشری در کوبا خبر داد.

آقای مالینوسکی در این رابطه در توئیتر نوشت: «دیروز (سه‌شنبه) با فعالان ارشد کوبایی در مورد نحوه پیشبرد هدف دموکراتیک و حقوق بشری طی سیاست جدیدمان گفت‌وگو کرد.»

دستیار «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، در امور حقوق بشر و دموکراسی، همچنین افزود: «کار زیادی پیش رو داریم.»

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه هفته گذشته طی سخنرانی همزمان با «رائول کاسترو» همتای کوبایی خود، از تصمیم طرفین برای از سرگیری روابط دوجانبه پس از حدود 60 سال خبر داد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این سخنرانی با اذعان به اینکه سیاست تحریم و منزوی کردن کوبا «تاریخ‌مصرف‌‌گذشته» است، گفت تلاش واشنگتن برای تغییر نظام کوبا با شکست مواجه شده است. وی با این حال گفت واشنگتن با وجود از سر گیری روابط دیپلماتیک با کوبا، همچنان اهداف خود در این کشور را دنبال می‌کند (جزئیات بیشتر).

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم این هفته طی یادداشتی در روزنامه «میامی هرالد» نوشت که واشنگتن با تلاش برای منزوی کردن کوبا، تنها خود را در منطقه آمریکای لاتین منزوی کرده است. وی همچنین گفت آمریکا با باز کردن سفارت در هاوانا، «توانمندی ما برای داشتن تأثیر مثبت بر حوادث داخل کوبا را تقویت می‌کند» (جزئیات بیشتر).

با این حال، روزنامه روسی «پراودا» طی یادداشتی در واکنش به از سر گیری روابط واشنگتن و هاوانا، کوبا را هدف جدید غارتگری آمریکا خواند و نوشت: «آمریکا می‌تواند با بازگشایی سفارت خود در کوبا، سازمان‌های غیر دولتی خودرا بار دیگر در این کشور فعال کرده و با اقدامات خرابکارانه، بستر انقلاب رنگی و یا موارد مشابه را در این کشور فراهم کند.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار