امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134859
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» در مصاحبه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر شد، به شدت از نقض قوانین بین‌المللی از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» در مصاحبه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر شد، به شدت از نقض قوانین بین‌المللی از سوی برخی کشورها انتقاد کرد و گفت این امر ثبات بین‌المللی را تهدید می‌کند.

آقای لاوروف که با روزنامه «کامرسانت» گفت‌وگو می‌کرد، در این رابطه گفت: «جدا از تهدیدات فیزیکی نظیر «ابولا» و «داعش» که زندگی بشریت را به مخاطره انداخته، تهدیدات ژئوپولیتیکی هم وجود دارد که از نگاهی مسامحه‌کارانه به قوانین بین‌المللی، اقدام بر خلاف مبانی امنیت جمعی مصرح در منشور سازمان ملل و از اعمال نظرات یکجانبه علیه دیگران، نشأت گرفته است.»

وی با بیان اینکه تلاش «غرب سنتی» به رهبری ایالات متحده برای حفظ سلطه و جایگاه برتری در جهان «تهدیدی جدی» برای ثبات بین‌المللی است، گفت: «این مواضع دیگر بر اساس واقعیات عینی نبوده و به کلی وجود مراکز جدید و در حال ظهور توسعه اقتصادی و اثرات اقتصادی را نادیده می‌گیرد.»

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از این مصاحبه به مسئله بحران اوکراین و تحریم‌های وضع‌شده علیه مسکو پرداخت و گفت واشنگتن نقش اصلی را در شکل‌گیری این تحریم‌ها داشته است. وی در این رابطه گفت: «نباید از یاد ببریم که بسیاری از کشورهای اروپایی در برابر اعمال حتی همان اولین موج از تحریم‌ها هم، بی‌رغبت بودند.»

وی افزود: «با این حال، بر کسی پوشیده نیست که آمریکایی‌ها، اتحادیه اروپا را برای پذیرش خواسته‌هایشان، تحت فشار قرار دادند. «جو بایدن» (معاون رئیس‌جمهور آمریکا) هم چند ماه قبل در دانشگاهی در ایالات متحده، علنا این موضوع را اعلام کرد.»

مناطق شرق و جنوب شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته در پی سقوط دولت مرکزی تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب، صحنه درگیری‌هایی است که تاکنون بیش از 4000 کشته بر جای گذاشته است.

آمریکا و کشورهای اروپایی با متهم کردن مسکو به حمایت از استقلال‌طلبان روس‌تبار، تاکنون چند دور تحریم‌ علیه روسیه اعمال کرده‌اند. رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین اقدام ضدروسی، قانون آزادی اوکراین را به امضا رساند که اجازه صادرات تسلیحات و افزایش فعالیت‌های رسانه‌ای در مناطق روس‌زبان را صادر می‌کند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها