امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134865
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست اسحاق ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین رویدادهای کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت، برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و طوفان و اقدامات پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه مبلغ 42 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار به استان اصفهان، مبلغ 152 میلیارد و 520 میلیون ریال اعتبار به استان کرمان و مبلغ 82 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به استان هرمزگان اختصاص یافت.

هیأت دولت همچنین مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان جایگزین 96 تختخوابی شهرستان لامرد در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داد.

با تصویب هیأت وزیران، سرمایه دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی از یک میلیون و920 هزار دلار به 101 میلیون و 920 هزار دلار افزایش یافت. این افزایش سرمایه با توجه به سهام اندک کشورمان نسبت به کشورهای هم‌گروه آسیایی در ترکیب دسته‌بندی هیأت مدیره شرکت یاد شده و نیز لزوم داشتن سهام و سرمایه مناسب به منظور اثرگذاری در تصمیمات مجمع عمومی این شرکت بین‌المللی و با هدف ایجاد فرصت عضویت سریع‌تر کشورمان در اعضای هیأت مدیره آن و استفاده مناسب‌تر از تسهلات (ITFC) به نفع صنایع تولیدی صورت گرفت.

دولت همچنین مصوب کرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نسبت به پرداخت 2 درصد وصولی بهای خدمات سوختگیری به شرکت فرودگاه‌های کشور اقدام کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها