امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134867
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در دومین روز سفر به عراق در ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در دومین روز سفر به عراق در دیدار اسامه النجیفی معاون رئیس جمهور عراق، با بیان اینکه امیدوارم تمامی گروه‌های سیاسی عراق با هم متحد شوند، گفت تروریسم موضوع مهمی است و همه باید به آن توجه ویره‌ای داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: متاسفانه برخی کشورها تروریسم را در منطقه گسترش داده و سال‌ها به آنها سلاح دادند، از طرف دیگر قطعا حامیان گروه‌های تروریستی در حمایت از این گروه‌ها اشتباه بزرگی کردند؛ حال فرض کنید که برخی کشورها ساختار سوریه را قبول نداشته باشند، حال این دلیل مناسبی برای لشکر کشی و حمایت از تروریسم نیست.

وی افزود: تجربه ییدایش و شیوع تروریسم در افغانستان نشان می‌دهد که هر زمان آمریکا به هر کشوری وارد شود پس از آن گروه‌های تروریستی در آن ایجاد می‌شوند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ایران ائتلاف آمریکایی ضد داعش را باور ندارد، تصریح کرد: تروریسم میان مسلمانان اختلاف انداخته و این کشمکش‌ها انرژی کشورهای منطقه را هدر می‌دهد که در نهایت این موضوع به نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی است، حال این سوال پیش می‌آید که آمریکا با چه انگیزه‌ای این ائتلاف را تشکیل داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم منطقه و کشورها درگیر با بحران تروریسم می‌توانند با این یدیده شوم مبارزه کنند، گفت: مبارزه با داعش، نیرو و آموزش خاص می‌خواهد.

برپایه این خبر، اسامه نجیفی در این دیدار به وضعیت بحران افراطی‌گری در منطقه به ویژه عراق اشاره کرد و با بیان اینکه قطعا ما برای مبارزه با داعش به کمک ایران نیاز داریم، گفت: العبادی به دنبال تفاهم سیاسی در عراق است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها