امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134883
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
محمد امید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد در حوزه اشتغال مددجویان تحت پوشش اظهار داشت: بر ...

محمد امید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد در حوزه اشتغال مددجویان تحت پوشش اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال در ابتدای سال جاری قرار شد که 500 هزار فرصت شغلی اعم از اشتغال‌های خانگی توسط مجموعه امداد فراهم شود.

وی تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه شورای عالی اشتغال کمیته امداد مسئولیت اشتغال‌های خرد و کوچک را عهده‌‌دار شد، و بر همین اساس بانک‌های عامل موظف شدند تسهیلات لازم را در اختیار مددجویان قرار دهند.

امید با تاکید بر اینکه علی رغم اقدامات انجام شده و همکاری‌های فی‌مابین بانک‌ها و مجموعه امداد هنوز تعداد قابل توجهی از پرونده‌های مددجویان جهت دریافت وام اشتغال در بانک‌ها سرگردان است، اظهار داشت: امیدواریم با رایزنی بانک مرکزی این پرونده‌ها نیز روال قانونی خود را طی کند.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: برای ایجاد 500 هزار فرصت شغلی قرار شد 2 هزار میلیارد تومان به کمیته امداد اختصاص داده شود که از امروز یک هزار میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

امید گفت:‌از رقم اشاره شده نیز حدود 800 میلیون تومان دریافت شده است که امیدواریم با تعامل و همکاری سایر بانک‌ها اعتبارات دیگر به کمیته امداد داده شود.

وی ادامه داد: با برنامه انجام شده از سوی امداد در سه ماهه سال بنا داریم تعداد فرصت‌های شغلی را با همکاری بانک‌های عامل افزایش دهیم و در این زمینه نیز به تعهدات خود عمل کنیم.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد:‌در حال حاضر مبلغ وام بانکی به مددجویان 15 میلیون تومان از اعتبارات بانکی و 30 میلیون تومان از اعتبارات مجموعه امداد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها