امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134885
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار فارس، مازیار حسینی صبح امروز در مراسم تقدیر و تشکر از دست اندرکاران پروژه تونل شهدای غزه که با حضور شهردار تهران و جمعی از ...

به گزارش خبرنگار فارس، مازیار حسینی صبح امروز در مراسم تقدیر و تشکر از دست اندرکاران پروژه تونل شهدای غزه که با حضور شهردار تهران و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهارداشت: تونل شهید حکیم براساس تصویب شورای شهر تهران به نام تونل شهدای غزه نامگذاری شده و امروز در این تونل جمع شده ایم تا پایان عملیات سیویل را جشن گرفته و از زحمات درست اندرکاران این پروژه تقدیر کنیم .

وی با بیان اینکه تونل شهدای غزه در محور غربی بزرگراه حکیم قرار دارد، افزود: بزرگراه حکیم تا تقاطع بزرگراه آزادگان به بهره برداری رسیده بود و از این تقاطع تا مجموعه پل های کاروانسرای سنگی 1 و 2 در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت که این مسیر حدود 14 کیلومتر است و 17 تقاطع غیرهمسطح را شامل می شود.

حسینی با اشاره به اینکه با بهره برداری از مجموعه پل های کاروانسرای سنگی ورودی جدیدی در غرب تهران ایجاد می شود گفت: تونل شهدای غزه نیز در این مسیر 14 کیلومتری قرار دارد و با تکمیل آن و تکمیل مجموعه پل های کاروانسرای سنگی 1 و 2 که حدود 11 کیلومتر است رینگ غربی شهر تهران تکمیل خواهد شد .

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در سال 84 مسیر بزرگراهی شهر تهران 304 کیلومتر بود، تصریح کرد: هم اکنون این رقم به بیش از 535 کیلومتر رسیده و در همین دوره مدیریت شهری سعی می کنیم 555کیلومتر مسیر بزرگراهی طرح جامع مصوب را به اتمام برسانیم و بحث زیرساخت ها نیز به سرانجام می رسد .

وی ضمن تشکر از تمامی مهندسان، تکنسین ها، کارگران و تمامی کسانی که در این پروژه فعالیت کردند خطاب به آنها گفت: شما کار با کیفیتی انجام داده اید که این امر را همه افراد متخصص و غیر متخصص با نگاهی به پروژه تایید می کنند.

معاون شهردار تهران ضمن اشاره به ایمن انجام شدن عملیات عمرانی پروژه اظهارکرد:  دراین پروژه هیچ حادثه ای نداشتیم و این امر از نقاط موفقیت پروژه است.

حسینی اضافه کرد: عملیات حفاری این تونل دوقلو 26مرداد سال گذشته آغاز شد و طی 8 ماه عملیات حفاری به پایان رسید.

وی با بیان اینکه عملیات بتنی نیز طی 254 روز یعنی حدود 8.5 ماه به سرانجام رسید، تاکید کرد: در 9 آذرماه امسال عملیات لاینیگ به پایان رسید و در حال حاضر تونل شهدای غزه پیشرفتی بیش از 90 درصد دارد .

معاون شهردار تهران تصریح کرد: هم اکنون این تونل وارد عملیات هوشمندسازی و تهویه شده و طبق برنامه زمانبدی پیش می رود و امیدواریم با رفع معارضان این مسیر 14 کیلومتری که شامل 17 تقاطع غیرهمسطح است، در نیمه اول سال آینده تحویل شهروندان شود .

وی با اشاره به اینکه رفع معارضان شهری موضوع پیچیده و زمانبری است، افزود: امیدواریم با همت شهرداران مناطق و سازمان های مربوطه بحث معارضان این محدوده رفع شده و ما بتوانیم به وعده خود به شهروندان وفادار باشیم .

حسینی با بیان اینکه تونل شهدای غزه به حفظ محیط شهر تهران کمک کرد، اظهارداشت: در طراحی این تونل سعی کردیم حتی یک درخت برگ سوزنی هم جابه جا نشود و 10 هزار اصله درخت حفظ شد .

وی اضافه کرد: در اجرای ورودی و خروجی تونل سعی کردیم نقطه بهینه را پیدا کرده تا از حوزه درختان برگ سوزنی خارج باشد و حداقل درخت جابه جا شود .

حسینی تاکید کرد : پروژه تونل شهدای غزه کاملا هوشمند است و سنسور آلودگی هوا، هواشناسی ، یخ زدگی و حتی کنترل سیلاب دراین تونل دیده شده است .

وی با بیان اینکه استانداردهای بین المللی درطراحی تونل دیده شده است، تاکید کرد: استاندارد پیارک 2014 در این پروژه لحاظ شده است .

حسینی در ادامه گفت: سه خط عبوری و یک خط اضطراری این تونل خواهد داشت و با همان عرض بزرگراه وارد تونل می شویم.

وی ادامه داد: تونل کاملا آب بند است و از علم و دانش روز دنیا در این تونل بهره گرفته شده است .

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها