امروز : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 18
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134888
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جاوید مدیر مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: ترمیم زخم‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جاوید مدیر مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: ترمیم زخم‌های مزمن همواره یکی از چالش‌های درمان به شمار می رود که بار درمانی، اقتصادی و اجتماعی بسیار زیادی به بیماران و جامعه تحمیل می کند.

وی افزود: بکارگیری روشهای موثر و نوین در تسریع روند ترمیم زخم‌های مزمن از اهداف اساسی این مرکز به شمار می رود. در این راستا، لارودرمانی یا ماگوت درمانی از روشهای موثر در پاکسازی و تسریع روند این نوع زخم‌ها است.

جاوید گفت: در این روش با استفاده از لارو نوعی مگس به نام ماگوت جهت حذف نسوج مرده و تحریک روند ترمیم در بیمارانی که دچار زخم‌های نکروتیک و مزمن هستند استفاده می‌شود.

مدیر مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در سالهای گذشته به دلیل عدم تکمیل زنجیره تولید ماگوت و درمان، فعالیتهای مختلفی در انجام ماگوت درمانی به صورت پراکنده انجام شده بود. خوشبختانه، تلاشهای صورت گرفته در بخش حشره شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه تولید ماگوت به مرحله ای رسیده است که بتوان به صورت مستمر و مداوم خدمات ماگوت درمانی به بیماران نیازمند ارائه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ماگوت درمانی در ترمیم زخم‌های مزمن پای دیابتی به مرحله اجراء درآمده است و نتایج به دست آمده بسیار رضایتبخش بوده است تصریح کرد: مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی با همکاری بخش حشره شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز درصدد توسعه کاربردهای درمانی این روش بر سایر زخمهای مزمن است.

جاوید افزود: شعار این مرکز حفظ اندام و پیشگیری از قطع عضو یک بیمار در هر روز است تمام تلاشهای تیم درمانی مرکز جامع ترمیم زخم و بافت، مبتنی بر نگرش آکادمیک در تشخیص و درمان زخم‌های مزمن با تکیه به فناوری روز است و  امیدواریم بتوانیم با روش‌های جدید در جهت تسریع درمان زخم‌های مزمن به ویژه زخم دیابتی و پیشگیری از قطع اندام گام‌های موثری  در این مرکز برداشته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار