امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134891
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نهبندان، سید ابوالفضل رضوی ظهر امروز در جمع مردم دهستان عربخانه شهرستان نهبندان اظهار کرد: یک مشکل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نهبندان، سید ابوالفضل رضوی ظهر امروز در جمع مردم دهستان عربخانه شهرستان نهبندان اظهار کرد: یک مشکل بزرگ در همه‌ی روستاها وجود دارد و تا زمانی که این مشکل حل نشود خدمت‌رسانی سخت خواهد بود.

وی افزود: اشتغال و کمی درآمد مردم مهم‌ترین مشکل‌ها در مناطق روستایی است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با انتقاد از این‌که باید اولویت‌ها و شاخص‌های توسعه در روستاها شناسایی شود، گفت: مردم در شناخت اولویت‌ها که سبب توسعه در روستا و منطقه می‌شود، دچار مشکل نشود.

رضوی افزود: خرد شدن اراضی کشاورزی در مناطق روستایی یکی دیگر از مشکلاتی است که وجود دارد و نیاز است مردم به یکپارچه‌سازی اراضی روی بیاورند.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی در روستاها از بین رفته است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم که روستاها فعال‌تر بشوند باید آموزش‌های صنایع دستی به مردم داده شود تا این مهم در روستاها احیا شود و بازار مصرف این کالای تولیدی در شهرهای بزرگ شناسایی شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به درخواست مردم برای ارتقای دهستان عربخانه به بخش سرداران اشاره کرد و گفت: این موضوع به طور قطع در جلسات دولت پیگیری خواهد شد.

رضوی یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی و تغییر شیوه آبیاری از سنتی به صنعتی را از دیگر راه‌های توسعه روستاها عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به وجود مشکل بیکاری در روستاها گفت: افراد می‌توانند با تشکیل شرکت‌های تعاونی و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها در ایجاد اشتغال مشارکت کنند که البته مردم هر چقدر سرمایه بیاورند دولت سه برابر آن را سرمایه‌گذاری خواهد کرد و پرداخت وام آن هم چهار درصد خواهد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: بازپرداخت این وام‌ها هم بین 9 تا 11 سال است و برای وثیقه هم کارت یارانه افراد مورد قبول است.

رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی سیاست دولت بر مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی است.

حجت‌الاسلام سنجری روحانی مستقر در دهستان عربخانه هم در این مراسم خواسته و مطالبه مردم دهستان عربخانه را ارتقای سیاسی دهستان عربخانه به بخش سرداران عنوان کرد.

وی به موضوع بیکاری اشاره کرد و گفت: عدم وجود اشتغال در روستاها سبب شده که جوانان برای پیدا کردن کار به شهرها مهاجرت کنند و روستاها خالی از سکنه شود.

سنجری احداث معادن، کارخانه، چاه عمیق، جاده ارتباطی و تسریع در طرح هادی روستا و همچنین گازرسانی را از دیگر درخواست‌های مردم عنوان کرد.

انتهای پیام/69015/س40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها