امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134896
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: باند حفاران غیرمجاز در شهرستان ایوان با هماهنگی پاسگاه زرنه و عوامل یگان ...

عبدالمالک شنبه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: باند حفاران غیرمجاز در شهرستان ایوان با هماهنگی پاسگاه زرنه و عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی ایلام متلاشی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: در پی اخبار واصله از پایگاه حفاظتی شهرستان ایوان مبنی بر حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای تاریخی توسط حفاران غیرمجاز در منطقه پلنگ کنام شهرستان ایوان بلافاصله عوامل یگان حفاظت با بررسی‌های لازم و انجام اقدامات اطلاعاتی در منطقه و هماهنگی پاسگاه زرنه شهرستان ایوان به محل مورد نظر عزیمت کرده و حفاران غیرمجاز را دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شهرستان کردند.

وی ادامه داد: پس از این عملیات غافلگیرانه 2 نفر از عوامل که حین ارتکاب جرم قصد فرار داشتند دستگیر و همچنین تمام تجهیزات حفاری کشف و ضبط و متهمین برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

این مسئول اضافه کرد: بر اساس ماده 562 قانون مجازات‌های اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از 6 ماه تا 3 سال و ضبط اشیای مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود و چنانچه حفاری در اماکن و محوطه‌های تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده یا در بقاء و امکان مذهبی صورت گیرد افزون بر ضبط اشیای مکشوفه و آلات و ادوات حفاری مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم می‌گردد.
انتهای پیام/2246/ع30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار