امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۳:۱۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1349
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 455
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «نجدت اسماعیل انزور» کارگردان برجسته سوری در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی سفیر از ساخت مستندی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «نجدت اسماعیل انزور» کارگردان برجسته سوری در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی سفیر از ساخت مستندی درباره حافظ اسد رئیس جمهور و رهبر فقید این کشور پرده برداشت.

وی که در این مصاحبه درباره «علامه البوطی» که اخیرا به دست تروریست‌های سوری کشته شده است، سخن می‌گفت، با اشاره به مصاحبه چندی پیش خود با او گفت: حدود یک ماه پیش با او درباره حافظ اسد و رابطه‌اش با حافظ اسد مصاحبه تصویری داشتم.

انزور افزود: این مصاحبه من جزئی از مجموعه مستندی است که درباره تاریخ معاصر سوریه در بین سال‌های 1930 تا 2000 در حال ساخت دارم.

وی با بیان اینکه این مستند را با هزینه شخصی خود می‌سازد و «حافظ اسد» بخش مهمی از این مستند را در برمی‌گیرد، تاکید کرد: در این مستند به دنبال تمجید دولت نیستم بلکه به دنبال انصاف داشتن درباره حافظ اسد پدر روحی سوریه هستم چراکه بلاتردید ما سوری‌ها نسل حافظ اسد هستیم.

انزور با بیان اینکه به شدت در حال کار کردن بر روی این مجموعه مستند است، افزود: در این مستند با هم عصران حافظ اسد از جمله امیل لحود و کریم بقرادونی از لبنان و شخصیت‌های مهمی از فرانسه، انگلستان و بسیاری از کشورهای جهان از جمله «پاتریک سیل» نویسنده کتاب «اسد ... نبرد در خاورمیانه» مصاحبه کرده‌ام.

این کارگردان سینمای سوریه با بیان اینکه در این مستند مهمترین مراحل تاریخ معاصر سوریه ارائه می‌شود، تصریح کرد: در راستای این کار از برخی چهره‌هایی که در رسانه‌ها در حاشیه قرار دارد از جمله «صلاح جدید» و «جمال الاتاسی» و ... سخن گفته می‌شود.

وی افزود: همچنین از سلسله کودتاهای حزب بعث که منجر به رسیدن این حزب به حکومت شد تا «جنبش اصلاحی» حافظ اسد در این مستند به تصویر کشیده می‌شود.

انزور از زمان پایان ساخت این مستند که نامش «زیر آسمان وطن» است، سخن نگفته اما گفته است: به محض پایان ساخت این مستند آن را با ترجمه به چندین زبان به دست مردم جهان خواهم رساند.

به گزارش فارس، این مستند که به نظر می‌رسد برای تبیین تاریخ معاصر سوریه از سوی این هنرمند برجسته این کشور در مقابله با فتنه حاضر در سوریه ساخته می‌شود در حالی ساخته می‌شود که انزور پیش از این فیلم سینمایی «پادشاه شن» را در این راستا تولید کرد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها