امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13490
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 140
محمدرضا طلایی‌نیک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در خصوص مشارکت مردم در انتخابات 24 خرداد، با بیان ...

محمدرضا طلایی‌نیک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در خصوص مشارکت مردم در انتخابات 24 خرداد، با بیان اینکه ملت ایران بار دیگر دشمنان را مایوس کردند عنوان کرد: مردم با حضور حداکثری و رقابت جدی در انتخابات، یک حماسه سیاسی دیگر را برای کشور رقم زدند.

وی افزود: مردم ایران با حضور حداکثری ایستادگی و دیپلماسی کشور را غنی سازی کردند، با شرکت حداکثری مردم و تحقق حماسه سیاسی، ایران در سیاست خارجی خود با پشتوانه قوی پیش خواهد رفت.

طلایی‌نیک با بیان اینکه حضور حداکثری مردم و رقابت سالم و آزاد و عادلانه در انتخابات محاسبات دشمنان را بر هم زد تصریح کرد: ملت ایران با خلق حماسه سیاسی در انتخابات 24 خرداد قدرت چانه زنی و پیشبرد سیاست خارجی نظام برای منافع ملی را افزایش دادند.

وی افزود: با نتایج کمی و شاخص‌های کیفی انتخابات، قدرت ایستادگی و دیپلماسی ایران در سیاست خارجی ارتقاء یافت. همه نامزدها با وجود تفاوت در شیوه‌های مدیریتی در اصول و اهداف سیاست خارجی مواضع مشترک داشتند، لذا با اتکا به مواضع همه نامزدها و حضور حداکثری مشارکت در انتخابات، انرژی جدیدی برای صیانت از حقوق هسته ای و پیشبرد اهداف منطقه‌ای و بین المللی ایجاد شده است.

طلایی‌نیک گفت: دشمنان از 2 جهت در اعمال فشار و محدویت علیه ایران با حماسه 24 خرداد نا امیدتر می‌شوند، از یک سو حضور حداکثری مردم و از سوی دیگر تاکید همه نامزدها به حق هسته‌ای و مواضع ایران در مسائل راهبردی مانند سوریه و مبارزه با صهیونیسم به یاس دشمنان خواهد افزود.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات آزاد و سالم و عادلانه هدف دشمنان در ایجاد فاصله با نظام را ناکام کردند گفت: با وجود تلاش های گسترده رسانه های غربی و ضد ایرانی برای القاء فاصله مردم با نظام، انتخابات 24 خرداد این محاسبه غلط را باطل کرد.

کارشناس مسائل راهبردی عنوان کرد: معادلات منطقه‌ای و مواضع ایران در سیاست خارجی با انتخابات و حماسه 24 خرداد تقویت شد، از یک سو حضور حداکثری پشتوانه ایستادگی یکپارچه و از سوی دیگر تنوع سلیقه ها و نامزدها در انتخابات پشتوانه دیپلماسی منطقی ایران خواهد شد.

وی گفت: دشمنان با توجه به انتخابات 24 خرداد مجبور به عقب نشینی از راهبرد فشار و انعطاف در مذاکره و دیپلماسی برابر ایران خواهند شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها