امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134905
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: مدیریت قبل از بحران و بعد از بحران بسیار مهم است ...

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: مدیریت قبل از بحران و بعد از بحران بسیار مهم است ولی متأسفانه در کشور ما کمتر به این مورد پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: در مدیریت قبل از بحران باید تجهیزات لازم تهیه شده باشد و انبارهای مربوطه تکمیل باشد و مسئولیت هر دستگاه نیز مشخص شود تا در هنگام بحران، دستگاه‌های مختلف به وظایف خود عمل کنند.

آصفری خاطرنشان کرد: تهیه نقشه راه‌های کشور در هنگام مدیریت بحران از نیازهای اصلی است، چرا که موجب می‌شود برآورد اطلاعاتی از مناطق بحرانی داشته باشیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در حال حاضر حتی یکی از دستگاه‌های مدیریت بحران نیز برآورد اطلاعاتی از شبکه‌های فاضلاب، آب، انرژی و برق کشور ندارد تا هنگام حادثه از آن استفاده کند.

آصفری یادآور شد: قبل از بحران وظیفه وزارت کشور این است که با دستگاه‌های مرتبط با بحران جلسات متعددی را برگزار کند و به بررسی برآوردها و تغییرات جاده‌ها و شبکه‌های آب و گاز و سایر خطوط تغییرکرده بپردازد. 

وی گفت: در سطح استان نیز استانداری‌ها و فرمانداری‌ها باید مسئولین ذیربط را در جلسه مشخص برای وضعیت استانی فراخوان کندو نقشه راه هر استان با توجه به اطلاعات ارائه شده تهیه شود.

آصفری یادآور شد: مدیریت بحران به دلیل هماهنگی بعضی از دستگاه‌های اجرایی، بحران‌ساز می‌شود، به عنوان مثال؛ در حادثه زلزله بم به دلیل عملکرد دیر مدیریت بحران، بعضی از افراد سودجو به نفع خود عمل کردند و سرقت‌هایی صورت گرفته، بنابراین باید دستگاه‌های ذیربط در مواقع بحرانی هر چه سریع‌تر به وظایف خود عمل کنند.

وی گفت: هنگامی که بحرانی شکل می‌گیرد حضور خیلی از افراد و دستگاه‌های زیرمجموعه نیاز نیست، بلکه حضور آنها موجب مشکلات عدیده‌ای می‌شود.

آصفری به مقاوم‌سازی منازل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر که کشور با بحرانی مواجه نشده است باید زیرساخت‌های لازم ترمیم و بازسازی شود و خانه‌های در بافت فرسوده که در صورت بحران فاجعه‌ای را ایجاد می‌کند هر چه سریع‌تر نوسازی شوند و در این راستا نیز وزارت کشور و شهرداری امکاناتی در اختیار مردم برای بازسازی منازل قرار دهند.

وی یادآور شد: به دلیل عدم مدیریت در قبل و بعد از بحران، خسارت‌های زیادی دیده‌ایم و نباید این بی‌تدبیری‌ها ادامه داشته باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به غیر از شهر تهران، مابقی شهرهای کشور در هنگام زلزله محل استقرار مشخص‌شده‌ای ندارند و در تدفین جانباختگان در شهرهای مختلف جایی را درنظر نگرفته‌ایم، لذا مدیریت بحران باید نسبت به جانمایی‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها