امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134921
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدارهای جداگانه سید کاظم سجادی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدارهای جداگانه سید کاظم سجادی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه و & laquo;مدد قلی یف» معاون وزیر دادگستری و رئیس اداره زندان‌ها و همچنین «زاور غفاراف» مدیرکل امور بین‌الملل وزارت دادگستری جمهوری آذربایجان در خصوص تبادل زندانیان، استرداد مجرمان و مسائل کنسولی بحث و تبادل نظر شد.

مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه همچنین اعطای تسهیلات به زندانیان و چگونگی اجرای موافقتنامه تبادل محبوسان و نحوه استرداد مجرمان را خواستار شد.

وی از رویکرد  مثبت جمهوری آذربایجان برای تسریع در مبادله زندانیان که منجر به انتقال تعدادی از محبوسان ایرانی شده تشکر و بر برنامه ریزی جهت ادامه این روند تاکید کرد.

معاون وزیر دادگستری و رئیس اداره زندان‌های جمهوری آذربایجان نیز با پر ثمر خواندن سفر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران، آثار مثبت این سفر را فراگیر خواند و ابراز امیدواری کرد که توسعه همکاری‌های حقوقی و قضایی بین دو کشور، پشتوانه‌ای برای مناسبات فیمابین باشد.

وی از تبادل زندانیان به عنوان یک اقدام انسانی یاد کرد و گفت: ما در این زمینه اراده مشترکی داریم و امیدوارم که مراحل قانونی تبادل زندانیان هرچه زودتر طی شود.

وی افزود: در ایام نوروز امسال 25 نفر از اتباع ایرانی محبوس در زندان‌های جمهوری آذربایجان در چارچوب موافقتنامه انتقال محکومان بین دو کشور به ایران منتقل شده و 2 تن از اتباع آذری زندانی در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران نیز در همین چارچوب تحویل مقام‌های قضایی جمهوری آذربایجان شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها