امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134922
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عباس شومان» معاون شیخ الازهر مصر، اعتراف کرد که انتخاب رهبران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عباس شومان» معاون شیخ الازهر مصر، اعتراف کرد که انتخاب رهبران الازهر با نظارت سازمان‌های امنیتی این کشور صورت می‌گیرد.

پایگاه خبری «المرصد»، به نقل از شومان گزارش داد که رهبران داخلی الازهر را کمیته‌ای از اعضای ارشد الازهر انتخاب می‌کنند اما انتخاب هیچ کدام از آنها بدون موافقت نهادهای امنیتی صورت نمی‌گیرد.

وی برای توجیه این مسأله گفت با وجود اینکه الازهر نهادی مستقل است اما تلاش می‌کنیم که افراد وابسته به اخوان المسلمین به الازهر نفوذ پبدا نکنند.

وی یادآور شد که اخراج «یوسف القرضاوی» رئیس سازمان علمای مسلمان با موافقت هیأت علمای ارشد الازهر به دلیل حمایت آشکار از گروه اخوان المسلمین از الازهر اخراج شد.

بر خلاف انتظار‌ها با روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی به عنوان رئیس جمهور مصر با سابقه نظامی، دخالت و قدرت ارتش و نیروهای مسلح در نهادها و فعالیت‌های عموما مدنی مصر افزایش پیدا کرده است.

دخالت در عزل و نصب‌های الازهر، استقرار نیروهای نظامی در دانشگاه‌ها و محاکمه معترضان در دادگاه‌های نظامی از این نمونه است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها