امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134927
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افزایش میانگین 27 هزار و 400 نفری شمار بیکاران فرانسوی فاقد هرگونه شغل طی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افزایش میانگین 27 هزار و 400 نفری شمار بیکاران فرانسوی فاقد هرگونه شغل طی ماه‌های سپتامبر و نوامبر گذشته بار دیگر فاجعه‌بار بودن پرونده کاری رئیس‌جمهور این کشور در زمینه اشتغال در فرانسه را به تصویر کشید.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، شمار بیکاران جویای کار ثبت شده در مؤسسه کاریابی فرانسه موسوم به Pôle emploi که هیچگونه شغلی ندارند (گروه A) با افزایش 0.8 درصدی یا 27 هزار و 400 نفری در نوامبر گذشته، به 3 میلیون و 480 هزار نفر رسیده است.

افزایش 27 هزار و 400 هزار نفری شمار بیکاران فرانسوی در ماه نوامبر گذشته در حالیست که یکماه پیش از آن یعنی در ماه سپتامبر نیز شمار بیکاران این گروه 28 هزار و 400 نفر افزایش یافته بود.

به نوشته فیگارو، با توجه به آمار منتشره می‌توان گفت که بیلان و کارنامه کاری «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه در زمینه اشتغال باز هم فاجعه بار بوده است و این رئیس‌حمهور سوسیالیست که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه واژگونی منحنی بیکاری در کشور را وعده داده بود، هنوز نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند.

تداوم سیر صعودی بیکاری در فرانسه در حالیست که اولاند در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه وعده داده بود که منحنی فزاینده بیکاری در این کشور را تا پایان سال 2013 معکوس و یک رقمی کند؛ و این در حالیست که آمارها از عدم تحقق این وعده خبر می‌دهند.

اوضاع نامناسب بازار کار و معضل بیکاری در این کشور به حدی است که کارشناسان و اقتصاددان‌ها نیز بدبینی خود را پنهان نکرده و می‌گویند که فرانسه کشوری است در حوزه پولی یورو که در بحران فرو رفته و چشم‌انداز روشنی پیش روی آن نیست.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها