امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134932
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شای گالیلی» بازرس حزب لیکود روز چهارشنبه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی را

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شای گالیلی» بازرس حزب لیکود روز چهارشنبه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی را از رقابت برای رهبری حزب «لیکود» کنار گذاشته و او را به سواستفاده از منابع مالی این حزب متهم کرد.
به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، گالیلی به دلیل بی‌نظمی مالی، صلاحیت نتانیاهو را رد کرد. نتانیاهو متهم است از منابع مالی لیکود برای رقابت‌ انتخاباتی شخصی خود استفاده کرده است.
بر اساس این گزارش، نتانیاهو نیز به نوبه خود تاکید کرد که این دستور الزام‌آور نیست و او احتمالا به این موضوع اعتراض خواهد کرد. با توجه به نفوذ نتانیاهو در لیکود و همچنین نبود گزینه جدی برای رهبری حزب، بسیاری از منابع صهیونیستی نوشته‌اند که تصمیم گالیلی احتمالا پایدار نمانده و رهبر کنونی لیکود بار دیگر به رقابت بازمی‌گردد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که رژیم‌صهیونیستی که با فروپاشی کابینه و انحلال پارلمان مواجه شده، در اسفند ماه انتخابات عمومی برگزار می‌کند. در صورتی که نتانیاهو رهبری لیکود را از دست بدهد، حتی در صورت پیروزی این حزب در انتخابات، وی دیگر قادر به ادامه نخست‌وزیری نخواهد بود.
این در حالی است که نتانیاهو در لیکود تنها یک رقیب دارد و در صورت کنار رفتن وی از رقابت درون‌حزبی، «دنی دانون» وزیر اخراجی کابینه کنونی، تنها گزینه لیکود برای تصدی نخست‌وزیری خواهد بود. «موشه فیگلین» معاون به شدت تندروی پارلمان رژیم‌صهیونیستی دیگر گزینه ریاست حزب بود، اما وی روز پنج‌شنبه از رقابت کناره‌گیری کرد.
گالیلی با اشاره به سخنرانی هفته گذشته نتانیاهو در جریان یک نشست انتخاباتی و اشاره وی به اینکه اعضای لیکود از وی «حمایت» کرده‌اند، گفته است که استفاده از این عبارت می‌تواند اشاره به استفاده از منابع مالی حزب داشته باشد. به گفته وی، هنوز مشخص نیست که هزینه برگزاری این نشست از کجا تأمین شده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها