امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134934
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، سازمان‌های مجری قانون شهر «کولاب» از ارائه برخی از آموزش‌های غیرقانونی در یک ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، سازمان‌های مجری قانون شهر «کولاب» از ارائه برخی از آموزش‌های غیرقانونی در یک مرکز آموزش زبان به نام «بهار» خبر دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری «islamsng.com»، در این مرکز آموزشی، نوجوانانی از مناطق «قومسانگیر»، «وخش» و  از شهر «دوشنبه» حضور داشتند.

براساس گفته این منابع، کلاس‌های برگزار شده توسط جوانان عموما شب هنگام شروع می‌شده است.

در این رابطه، «شادمان علی‌خان‌اف» مدیر مرکز آموزشی مذکور نیز تأیید کرد که در این آموزشگاه، برای کودکان کلاس‌های دینی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: مؤسس مرکز آموزشی مذکور «گیمیر چنگیز» یک شهروند ترکیه بوده که در اسناد موجود برای راه‌اندازی این مرکز نام وی درج نشده است.

به گفته «شادمان علی‌خان‌اف»، در این مرکز در سال اول فعالیت 10 نفر و در سال دوم 16 تا 20 نفر آموزش داده شده‌ ضمن آنکه در ماه اکتبر(آبان ماه) سال جاری این تعداد به 50 الی 60 نفر افزایش یافته است.

وی گفت: اکثر شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها را جوانان و نوجوانانی از مناطق دور افتاده تاجیکستان تشکیل می‌دادند.

بنابر اعلام پلیس شهر کولاب، مرکز زبان «بهار» در سال 2009 تأسیس شده و در نتیجه کار مشترک پلیس با ارگان‌های امنیتی تاجیکستان معلوم شد که در این آموزشگاه 50 کودک از مناطق «رشت»، «قومسانگیر»، «وخش» و همچنین شهر «دوشنبه» به صورت غیرقانونی آموزش‌های افراطی می‌دیدند.
گفته می‌شود، پس از برملا شدن این واقعیت، مؤسس مرکز مذکور خاک تاجیکستان را ترک کرده و کودکانی که در این مرکز آموزش می‌دیدند، به محل سکونت خود تحویل داده شدند.

انتهای پیام/.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها