امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134940
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم‌صهیونیستی روز چهارشنبه با ساخت حدود 400 واحد مسکونی جدید در دو منطقه قدس شرقی، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم‌صهیونیستی روز چهارشنبه با ساخت حدود 400 واحد مسکونی جدید در دو منطقه قدس شرقی، موافقت کرد.
به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، کمیته برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز بیت‌المقدس اجازه احداث 73 واحد مسکونی در شهرک صهیونیست‌نشین «هر خوما» (هومات شموئل) واقع در تپه‌های «جبل ابو غنیم» در جنوب قدس شرقی، موافقت کرد. این کمیته همچنین مجوز ساخت 307 واحد مسکونی دیگر در منطقه صهیونیست‌نشین «راموت» واقع در شمال قدس شرقی موافقت کرده است.
هم «هر خوما» و هم «راموت» در مناطق فراتر از «خط سبز» واقع شده‌اند که رژیم‌صهیونیستی در جریان جنگ 6 روزه سال 1967، آن‌ها را به خود ضمیمه کرد. اغلب کشورهای جهان و همچنین سازمان ملل حضور صهیونیست‌ها در این مناطق را غیرقانونی دانسته و اراضی تحت کنترل اسرائیل، فراتر از خط سبز با عنوان «اراضی اشغالی» شناخته می‌شود.
رژیم‌صهیونیستی در حالی بار دیگر با احداث واحدهای جدید موافقت کرده است که گسترش ساخت و سازها در اراضی فراتر از مرزهای پیش از 1967، موجب شده تا حتی متحدان تل‌آویو از جمله آمریکا و اروپا نیز دستکم برای حفظ ظاهر با صدور بیانیه‌هایی، این اقدام اسرائیل را محکوم کنند.
ادامه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی همچنین از اصلی‌ترین دلایل شکست تازه‌ترین دور از مذاکرات سازش به شمار می‌آید. در حالی که تل‌آویو متعهد شده بود در طول مذاکرات ساخت و سازها را متوقف کند، این فعالیت‌ها طی مذاکرات 9 ماهه، بیش از پیش گسترش یافت.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها