امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134950
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از عقب نشینی تاکتیکی ارتش سوریه از 2 پایگاه نظامی «وادی الضیف» و «الحامدیه»، واقع در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از عقب نشینی تاکتیکی ارتش سوریه از 2 پایگاه نظامی «وادی الضیف» و «الحامدیه»، واقع در ریف جنوبی ادلب، هم اکنون ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» در تدارک برای آغاز عملیات گسترده نظامی خود در این منطقه با تمرکز بر شهر «خان شیخون» است.

کارشناسان امور نظامی تاکید می‌کنند، سناریو عقب نشینی تاکتیکی ارتش سوریه از الحامدیه و وادی الضیف که بیش از یک سال در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله «داعش» و «جبهه النصره» بود، امر غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی نبود.

حمله گروه‌های تروریستی به الحامدیه و وادی الضیف درحالی صورت گرفت که نیروهای ارتش سوریه عملیات خود را پس از آزادسازی مناطق گسترده‌ای در ریف شمالی و پاکسازی آن از گروه‌های تروریستی مسلح از جمله «جبهه النصره» آغاز کرده بودند، اما نامساعد شدن ناگهانی شرایط آب و هوایی و بارندگی‌های شدید که تاثیری بسزا بر عملیات‌های نیروی هوایی ارتش سوریه می‌گذاشتند، موجب شد تا جبهه النصره و گروه‌های هم پیمانش فرصت پیش آمده را مغتنم بشمارند و حمله به وادی الضیف و الحامدیه را تدارک ببینند که با تصرف این دو پایگاه همراه شد.

این درحالی است که یکی از مهمترین دلایل عملیات تصرف الحامدیه و وادی الضیف مقابله با پیشروی ارتش سوریه به سمت شهر استراتژیک خان شیخون و آزادسازی آن توسط این نیروها بود.

اگرچه جبهه النصره و یا هر گروه تروریستی دیگری موفق به تصرف پایگاه‌های نظامی الحامدیه و وادی الضیف شد، اما این به معنای پایان عملیات‌های ارتش سوریه و مقابله نهایی با آن یا منصرف کردن نگاه ارتش سوریه از شهر خان شیخون و آزادسازی آن نیست که مهمترین و اصلی‌ترین مقر فعالیت‌ گروه‌های تروریستی تکفیری همچون جبهه النصره و «آزادگان شام» است.

براساس جدیدترین اطلاعات میدانی بدست آمده ارتش سوریه بصورت گسترده و با تاکتیک‌های نظامی جدید و متفاوت در تدارک آغاز مجدد عملیات آزادسازی شهر خان شیخون است، به همین دلیل روزهای آینده شاهد تحولات مهمی در جبهه عملیاتی خان شیخون از محور پایگاه نظامی «الخزانات» خواهیم بود که نزدیک‌ترین مسیر ارتباطی به خان شیخون شمرده می‌شود.

در این تردید نیست که نبرد آزادسازی خان شیخون نبرد آسانی نخواهد بود و نیروهای سوری به فرماندهی سهیل الحسن به خوبی به این امر بویژه قدرت گروه‌های تروریستی مسلح مستقر در این منطقه و احتمال کمک خواستن آنها از گروه‌های هم پیمان‌اشان در ریف‌های شمالی و غربی ادلب آگاه هستند.

ارتش سوریه همچنین به خوبی می‌داند که آزادسازی خان شیخون سنگ بنای پیروزی‌های دیگر ارتش سوریه در استان ادلب را که برای گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله «جبهه النصره» از اهمیت بسیاری برخوردار است، پایه ریزی خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها