امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134972
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،گروه کتاب و ادبیات: چندی پیش خبر دادیم برخی کافه‌ها در تهران برخی کتب غیرمجاز فارسی را که در افغانستان و ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،گروه کتاب و ادبیات: چندی پیش خبر دادیم برخی کافه‌ها در تهران برخی کتب غیرمجاز فارسی را که در افغانستان و بدون ممیزی& zwnj; منتشر می‌شود را می‌فروشند و حتی برای آن تبلیغات می‌کنند(جزییات بیشتر را بخوانید). حال خبردار شدیم که برخی فروشگاه‌های رسمی از جمله یکی از شعب شهرکتاب نیز اقدام به فروش رمان «لولیتا» نوشته‌ ولادمیر ناباکوف می‌کند که اخیر در افغانستان چاپ و از طریق مبادی غیررسمی وارد ایران شده است در حالی که فاقد مجوز از وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی است.

* مسئول فروش شهرکتاب: کتاب در فروشگاه موجود است

اکبرزاده مسئول فروش این شهر کتاب در گفت‌وگو با فارس پیرامون وجود نسخه‌هایی از این کتاب در این مرکز گفت: سیستم نشان می‌دهد که این کتاب در فروشگاه موجود است.

وی در پاسخ به اینکه این اثر مجوز فروش و توزیع در ایران ندارد، عنوان کرد: قطعا مجوزی در گذشته داشته چرا که کتاب را موجود داریم.

 

*شجاعی‌صائین: لولیتا غیرمجاز است

علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره این اثر و توزیع غیر مجاز آن اظهار داشت: این اثر برای دریافت مجوز نزد اداره کتاب ارجاع نشده است. البته همین اثر از سوی ناشری دیگر و با ترجمه یک مترجم دیگر به اداره کتاب آمده است اما غیر مجاز اعلام شده است.

تصویر عرضه کتاب که توسط خبرنگار فارس در یکی از شعب شهرکتاب گرفته شده است

*فیروزان: فروش کتب غیرمجاز را بررسی می‌کنیم

اما مهدی فیروزان مدیرعامل شهر کتاب درباره اقدام یکی از فروشگاه‌های زیر مجموعه‌اش   و عرضه این کتاب بدون مجوز می‌گوید: آثاری که به شکل متمرکز در تمام شهرکتاب‌ها باشد مورد تایید است اما توزیع این کتاب را هم مورد بررسی قرار می دهیم.

پس از این تماس امام‌پور معاون مدیر عامل شهر کتاب ضمن تماس با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: این موضوع بررسی شد اما شهر کتاب مذکور اعلام کرد چنین کتابی را ندارد.

این سخنان در حالی عنوان می شود که مسئولان فروش شهر کتاب مذکور در تماس‌های مکرر خبرنگاران فارس عنوان کرده‌اند که این کتاب را در فروشگاه موجود دارند و برای خرید باید حضوری اقدام شود.

ضرغامی: تخلف گزارش شده درباره این کتاب را بررسی می‌کنیم

اما هرکتابی که غیر مجاز توزیع شود باید از سوی ارشاد استان تهران دستور جمع آوری آن ابلاغ شود از این رو با برزین ضرغامی مدیر ارشاد استان تهران گفت‌وگو کردیم که وی عنوان کرد: کتاب‌ها به دو شکل از دایره فروش جمع آوری می شود یا از طریق بازرسی‌های کمیته بازرسی و یا از طریق گزارش‌های واصله موارد تخلف احصا شده و کتاب جمع آوری می شود، این موضوع هم قطعا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

رمان لولیتا در زمان انتشار به زبان اصلی ابتدا در پاریس موهن تشخیص داده و فروش آن ممنوع شد. کمی بعد در انگلیس، آرژانتین، نیوزیلند و آفریقای جنوبی نیز این کتاب اجازه فروش پیدا نکرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها