امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134985
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌ودومین «عصرانه ادبی فارس» عصر امروز ساعت 17:30 در محل ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌ودومین «عصرانه ادبی فارس» عصر امروز ساعت 17:30 در محل سالن کنفرانس < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می شود. به همین منظور مصطفی جمشیدی، نویسنده در گفت‌وگوی کوتاهی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص گودینی پرداخت.

جمشیدی با بیان اینکه اقای گودینی بیشتر از اینکه نویسنده و داستان نویس باشد، حق خواه و آرمانگراست، گفت: این وجه ایشان برای من بیشتر مطرح است. خو و خصلت آرام و منعطف و با هوش او موجب شد که پله های مهارت را در امر نویسندگانی طی کند.

جمشیدی آشنایی خود با گودینی به مربوط به سال 1373 توصیف کرد و افزود: در آن زمان ایشان را در حوزه هنری که جلسات قصه گویی داشتند می دیدیم. البته آن زمان داستان هم چاپ می کرد. ذکاوت و هوش و جستجوگری ایشان همواره برای من مثال زدنی بوده است.

جمشیدی در ادامه افزود: گودینی خودش جزو طبقه زحمتکش و کارگر بوده است. زندگی مبارزاتی هم داشته است. یادم می‌آید که زمانی خاطراتی از دستگری و ایجاد مزاحمت از جانب ساواک برایم تعریف می‌کرد. با این حال بیشترین گرایش ایشان همان عدالت محوری است که شیوه بزرگان دین ماست. همیشه به محرومان و مستضعفبن اشاره داشته است.

جمشیدی با اشاره به اینکه هرچند بیشتر آثار کارگردی گودینی شهرت یافته اند گفت: با این حال در حوزه انقلاب اسلامی هم کارهای مختلفی انجام داده و در زمینه جنگ و دفاع مقدس هم اثر دارد.

وی پرکاری را از دیگر ویژگی‌های گودینی توصیف کرد و ادامه داد: پرکاری از ویژگی های دیگر ایشان است. در انجمن قلم هم که بودند و فعالیت صنفی انجام می دادند، از نیروهای پرکار آنجا محسوب می‌‍شدند. علی رغم بیماری، همیشه این خصیصه را حفظ کرده اند  و این ویژگی ها جای تحسین دارد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها