امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13500
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس در اطلاعیه ناجا به مناسبت حضور بی سابقه مردم در پای صندوق‌های رأی آمده است: یکی از شگفتی‌های بی‌بدیل انقلاب اسلامی، ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس در اطلاعیه ناجا به مناسبت حضور بی سابقه مردم در پای صندوق‌های رأی آمده است: یکی از شگفتی‌های بی‌بدیل انقلاب اسلامی، «بازتعریف» فرایندها، پدیده‌ها و مفاهیم اجتماعی است.

به عنوان مثال، پدیده «انتخابات» که در گفتمان غالب جهان به فرایند برگزیده شدن رجال مدنی و سیاسی برای مناصب مختلف حکومتی اطلاق می‌گردد و در همان سطح محدود می‌ماند، در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معنا و مفهومی بسیط‌تر یافته است.

چه در 34 سال گذشته، انتخابات افزون بر آن که موجب نمایش عینی «مردم‌سالاری دینی» شده است، به زمینه و بستری برای مضاعف شدن انسجام عمومی تبدیل گردیده و روحیه جمعی مردم عزیز ایران اسلامی را نیز دو چندان ساخته است.

به همین سبب، به دنبال برگزاری هر انتخاباتی در ایران، دشمنان کشور چندین گام عقب نشسته‌اند و تصریحاً یا تلویحاً شکست اقدامات روانی - رسانه‌ای و سیاسی - دیپلماتیک خود را اعتراف کرده‌اند.

انتخابات 24 خرداد نیز نه تنها از این قاعده تحکیم شده مستثنی نیست بلکه حتی پیامدهای فزون‌تر و نیکوتری نیز در پی دارد که در سطور زیر برخی از آنها به اجمال از لحاظ می‌گذرند:

نخست آنکه، حضور پرشمار و مشارکت فراوان مردم بصیر، آگاه، فهیم و خردمند کشورمان در پای صندوق رأی «حماسه سیاسی» مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب را به نیکوترین شکل ممکن محقق ساخت.

فراگیری این حماسه آن چنان وسیع و فراگیر بود که نه تنها هرگز از یاد و خاطره آحاد مردم کشورمان نخواهد رفت بلکه مردم سایر کشورها نیز از آن به عنوان «رخداد بزرگ» و نمایش انسجام و اعتماد یک ملت یاد خواهند کرد.

دوم آنکه، انتخابات 24 خرداد آشکار ساخت که با وجود تلاش مستمر دشمنان داخلی و خارجی نظام و انقلاب برای ایجاد شکاف بین ملت و دولت و عمق بخشی روزافزون آن شکاف «اعتماد» ملت بزرگ ایران به نظام و رهبری معظم انقلاب اسلامی به سطح حداکثری رسیده است و از این پس هیچ عامل و مانعی نمی‌تواند خللی در آن پدید آورد.

سوم آنکه، این انتخابات همانند تمام کنش‌های اجتماعی و مردمی دیگر، نشان داد که پلیس و مردم با همراهی و همکاری یکدیگر می‌توانند آن چنان سطح امنیت عمومی را تعالی بخشند که همگان بدون هیچ دغدغه و بیم و هراسی، تکلیف خود را به سامان برسانند و از حق خویش آنگونه که دوست دارند استفاده نمایند.

چهارم آنکه، مردم عزیز کشورمان در روزهای منتهی به روز 24 خرداد و در این روز «حماسه‌آفرینی» با تمام وجود دریافتند که پلیس ایران از چنان اقتدار و توانی برخوردار است که نه تنها قادر است هر تهدید و خطری را از میان براند بلکه می‌تواند از انعقاد نطفه شوم هر خطر و تهدیدی نیز جلوگیری نماید.

خلاف‌نظر و باور دشمنان، انتخابات 24 خرداد از یک سو به صحنه نمایش صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد و از دیگر سو به همگان نشان داد که سرمایه اجتماعی نظام و میزان اعتماد مردم به آن نه تنها کاهش نیافته بلکه از یک رشد فزاینده و غیرقابل تصور آنان برخوردار شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها