امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135040
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات چین از آمریکا خواستند از هرگونه دخالتی در مسایل داخلی دیگر کشورها به بهانه نقض ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات چین از آمریکا خواستند از هرگونه دخالتی در مسایل داخلی دیگر کشورها به بهانه نقض حقوق بشر، خودداری کند.

خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنج‌شنبه) نوشت، مقامات چین از آمریکا خواستند از رفتار کردن در مقام قاضی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و تجاوز به حاکمیت و استقلال دیگر کشورها به بهانه نقض حقوق بشر، خودداری کند.

وزارت امور خارجه چین با بیان این مطلب گفت، برای آمریکا بهتر است به امور داخلی خود پرداخته و به مساله نقض حقوق بشر در داخل این کشور توجه داشته باشد و از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بپرهیزد.

خانم «هوآ چونیانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در پاسخ به اظهارات «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا گفت «چین دولتی است که قانون در آن حکومت می‌کند و کلیه مسایل آن در چهارچوب قانون عمل می‌شود. ما از مقامات آمریکا می‌خواهیم به نقض حقوق بشر در کشور خود بپردازند و از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها به بهانه حقوق بشر دست بردارند».

این اظهارات وزیر امور خارجه چین بعد از بیانیه روز چهارشنبه (دیروز) آمریکا و درخواست مقامات آمریکایی از چین برای آزادی زندانیان سیاسی و آزادی «لیو زیااوبو» برنده جایزه نوبل مطرح شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها