امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135043
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه که اخیرا از سفر سوریه بازگشت، ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه که اخیرا از سفر سوریه بازگشت، ابراز امیدواری کرد که نمایندگان معارضان و دولت سوریه اواخر ماه ژانویه (اوایل بهمن‌ماه) در مسکو دیدار کنند.

بوگدانف به خبرگزاری «اینترفکس» روسیه، گفت که بعد از رایزنی با همه طرف‌های درگیر در بحران سوریه امیدواریم که حدود 20 تا 25 نفر از نمایندگان همه این طرف‌ها در این نشست حضور یابند.

وزارت خارجه روسیه یادآوری کرد که گرچه هنوز نمایندگان معارضان و دولت سوریه برای حضور در این نشست مشخص نشده‌اند اما «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در این نشست حضور خواهد یافت.

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو دعوت از نمایندگان دولت سوریه و معارضان را بعد از پایان رایزنی‌ها با نمایندگان معارضان و بررسی همه جوانب موجود انجام خواهد داد.

وی تأکید کرد کههرچند مسکو امید فراوانی به این مذاکرات ندارد، این دیدارها به صورت غیر رسمی و بدون هیچ پیش شرطی برگزار خواهد شد.

بوگدانف ابراز امیدواری کرد که بعد از این دیدارها معارضان و دولت سوریه به تفاهمی نسبی دست پیدا کنند تا گام‌های مفیدی در راستای حل بحران سوریه و اجرایی کردن بیانیه ژنو برداشته شود.

انتهای پیام/ب.ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها