امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135044
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شورای ملی اسرائیل برای کودکان» اعلام کرد، یک سوم کودکان اسرائیلی زیر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شورای ملی اسرائیل برای کودکان» اعلام کرد، یک سوم کودکان اسرائیلی زیر خط فقر زندگی می& zwnj;کنند که این تعداد، چهار برابر میزان چند دهه گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، شورای ملی اسرائیل برای کودکان امروز (پنج‌شنبه) گزارش سالانه خود را منتشر کرد. بر اساس این اطلاعات که در سال 2013 جمع‌آوری شده، این شورا اعلام کرد، حدود  826 هزار کودک در اسرائیل زیر خط فقر زندگی می‌کنند. این تعداد نشان داد تقریبا یک سوم کودکان اراضی اشغالی یعنی 30.8 درصد زیر خط فقر زندگی می‌کنند که این آمار نشان‌دهنده رشد 55 درصدی رشد فقر کودکان در 15 سال گذشته است.

بر اساس این گزارش، از سال 2006، درصد دانش‌آموزانی که گرسنه به مدرسه می‌روند یا گرسنه سر به بالین می‌گذارند، افزایش یافته است. این مسئله در میان پسرهای بخش‌های عرب‌نشین اراضی اشغالی فراگیرتر است.

این شورا همچنین ارتباطی میان تعداد کودکان هر خانواده و فقر یافته است، به این معنا که فقیرترین خانواده‌ها در اسرائیل دارای چهار فرزند به بالا هستند. از خانواده‌های یهودی که 5 فرزند به بالا دارند، 20 درصد زیر خط فقر زندگی می‌کنند که این میزان در خانواده‌های غیریهودی 66.4 درصد است.

بر اساس این گزارش، در مقیاس بین المللی، درصد کودکان فقیر در اسرائیل دو برابر میانگین کودکان فقیر در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی است. به این معنا که سطح فقر در اراضی اشغالی در سال‌های اخیر 28 درصد است در حالی که میانگین فقر در کشورهای عضو سازمان مذکور بالغ بر 13.3 درصد است.

پیش از این نیز بنیاد خیریه «لاتت» در گزارش سالانه خود گزارش داد که فقر در اراضی اشغالی بیشتر شده و فقرا خروج از چرخه فقر را به شدت دشوار یافته‌اند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، طبق یافته‌های این بنیاد خیریه، 2 میلیون و 546 هزار نفر فقیر در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند که این میزان 31.6 درصد از جمعیت رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد. از این تعداد، 1 میلیون و 613 هزار نفر بزرگسال و 932 هزار نفر کودک هستند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها