امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135046
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هوا جونینگ» سخنگوی وزیر خارجه چین، امروز (پنجشنبه) گفت که روسیه به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هوا جونینگ» سخنگوی وزیر خارجه چین، امروز (پنجشنبه) گفت که روسیه به تنهایی توانایی مقابله با سختی‌های اقتصادی را دارد، اما پکن برای ارائه پیشنهاد کمک به مسکو آماده است.

به نوشته خبرگزاری «ایتارتاس»، چونینگ با تأکید بر «روابط همه‌جانبه چین و روسیه»، گفت: «روسیه توان کافی برای غلبه بر بحران اقتصادی را دارد، چین می‌تواند پشتیبان (مسکو) باشد».


«ونگ یی» وزیرخارجه چین نیز در مصاحبه روز یکشنبه خود با شبکه تلویزیونی هنگ‌کنگ گفته بود که پکن از ارئه هر کمکی که مسکو لازم بداند دریغ نخواهد کرد. وی گفته بود: «بر این باوریم که روسیه موقعیت و دانش غلبه بر مشکلات اقتصادی کنونی‌اش را داراست. همکاری‌های استراتژیک چین و روسیه در سطح بالایی است و ما همواره به دوستانمان را حمایت و کمک خواهیم کرد. اگر طرف روسی نیاز داشته باشد، خود را به ارائه هر کمکی ملزم می‌دانیم».

پیامد کاهش ارزش روبل روسیه، وزیر اقتصادی چین نیز نوسانات بازار ارز را فرصتی برای برخی سرمایه‌داران بزرگ برشمرده بود. وی همچنین تاکید کرده بود که موقعیت مالی و اقتصادی در روسیه، پروژه‌های بزرگ روسین و چین در صنعت و انرژی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

کشورهای غربی در ماه‌های اخیر به بهانه بحران در شرق اوکراین و با ادعای حمایت روسیه از استقلال‌طلبان، تحریم‌هایی علیه مسکو اعمال کرده‌اند. روسیه با هدف مبارزه با اثرات این تحریم‌ها، به دنبال متنوع‌سازی بازارهای هدف و شرکای تجاری خود است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها