امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135060
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تروریستی تکفیری «داعش» تلاش دارد، به هر طریق ممکن زمام اداره امور در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تروریستی تکفیری «داعش» تلاش دارد، به هر طریق ممکن زمام اداره امور در جبهه « القلمون» را از همتای تکفیری خود، «جبهه النصره» بگیرد و به همین منظور قضات شرعی و عناصر به اصطلاح نخبه و مجرب و گروه‌های مجهز به انواع تسلیحات نظامی خود را به همراه مقادیر زیادی اموال راهی این منطقه کرده تا به هر طریق ممکن یعنی چه خرید وفاداری‌ها و یا با زور و اجبار این هدف را محقق کند و در این راه به نظر می‌رسد، تلاش‌های «ابو مالک التلی»، سرکرده معروف النصره برای اجتناب از درگیری بین دو گروه به شکست بیانجامد.

 
منطقه القلمون به رنگ سبز در نقشه مشخص شده


 

در این ارتباط منابع نزدیک به گروه تروریستی تکفیری داعش افشا کردند که داعش کار خود در القلمون و ابتدا به صورت رویارویی غیر مستقیم با النصره و از طریق خرید عناصر مسلح بویژه عناصر وابسته به النصره با پرداخت حقوق ماهیانه 400 دلار به هر تروریستی که به داعش ملحق می‌شود، آغاز کرده است.

این منابع در ادامه به مناظره‌های دینی و مذهبی اشاره کردند که قضات شرعی داعش با همتایان خود در جبهه النصره آغاز کرده و با محکوم کردن احکام صادره از سوی آنها، تلاش می‌کنند، النصره را گروهی مرتد و کافر معرفی کنند.

منابع مذکور تاکید می‌کنند، داعش به این منظور «شیخ ابو عبد الله مقدسی»، ملقب به «ابو الولید مقدسی» را که قاضی القضات داعش بشمار می‌آید، به همراه هیاتی متشکل از 13 سرکرده ارشد این گروه از جمله «ابو کفاح عراقی» از رقه راهی منطقه القلمون کرده است.

این هیات به محض رسیدن به منطقه ابو مالک التلی، سرکرده جبهه النصره در القلمون را به نشستی دعوت کرده و طی آن از وی خواسته‌اند که با «ابو بکر البغدادی»، سرکرده داعش بیعت کند که با مخالفت و رد این درخواست از سوی التلی مواجه شده‌اند.

بنابر اظهار این منابع عدم بیعت التلی با البغدادی برای داعش بسیار گران آمده و داعش را بیش از پیش مصمم کرده تا خود را برای نبرد بیرون راندن النصره از القلمون آماده کند.

این منابع تاکید می‌کنند که این اقدام داعش اولین گام در این راه تحقق هدف مورد نظر این گروه تروریستی تکفیری مبنی بر بیرون النصره از شهرک‌ها و روستاهای منطقه مرزی «بقاع» لبنان و در دست گرفتن کنترل آن است.

 
منطقه بقاع به رنگ سبز در نقشه مشخص شده


 

استان بقاع در شرق کشور لبنان دارای مرزهای مشترک با منطقه القلمون سوریه است. این استان با مساحتی بالغ بر 428 هزار هکتار 42 درصد از مساحت لبنان را تشکیل می‌دهد و مهمترین شهرهای آن «بعلبک»، هرمل و راشیا است و اغلب دارای بافتی شیعه نشین است.

به راحتی می‌توان دریافت، چرا داعش چشم به بقاع دوخته است، اول از همه آنکه داعش کشور لبنان را یکی از عرصه‌های آتی «جهادی» خود می‌داند، دوم آنکه داعش با تسلط بر بقاع و منطقه راشیا تلاش می‌کند، خود را بیش از پیش به اردوگاه «عین الحلوه» به عنوان یکی از مهمترین کانون‌های فعالیت گروه‌های سلفی تکفیری تروریستی در لبنان نزدیک کند و سوم آنکه داعش به این طریق تلاش می‌کند، به دریای آزاد راه یابد و منطقه بقاع یکی از مناطقی است که داعش را به تحقق این هدف نزدیک‌تر می‌کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها