امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135061
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، ‌محمدجواد لاریجانی عصر امروز در مراسم یکمین سالگرد فوت سید علی اکبر پرورش، با بیان اینکه جریان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، ‌محمدجواد لاریجانی عصر امروز در مراسم یکمین سالگرد فوت سید علی اکبر پرورش، با بیان اینکه جریان ضد‌انقلاب در فتنه 88 به دنبال حکومت غیر‌دینی بود، اظهار داشت: متأسفانه امروز شاهد ترویج مطالب هزار بار نشخوارشده غربی‌ها به اسم روشنفکری هستیم، معنای لیبرال و سکولار جدید نیست و کاملاً کهنه و پوسیده شده است.

وی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های مرحوم پرورش اهتمام آن در عرصه اقامه دین بود، امری که ائمه اطهار(ع) در طول حیات پربرکتشان همواره به آن دنبال آن بودند و همین امر باعث به شهادت رسیدن آنها شد، ادامه داد: از خصوصیات دین اسلام جهانشمول بودن آن، سرزندگی اسلام و جامعیت آن است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه امروز بصیرت به ما اجازه می‌دهد که تجربه عظیمی که ایران را به بزرگترین و تأثیرگذارترین کشور منطقه تبدیل کرده است را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: بصیرت را باید جدی بگیریم، بصیرت پایه تفکر دینی ما است، مهم‌ترین دستاورد فتنه 88 بصیرت بود که مقام معظم رهبری هم در آن تأکید داشتند.

لاریجانی با اشاره به اینکه ملت ایران، انقلاب و جمهوری اسلامی ایران دائماً در معرض فتنه هستیم و فتنه‌ها تمام‌‌نشدنی هستند، تصریح کرد: دشمن پس از فتنه 88 دریافت که نظام جمهوری اسلامی ایران قوی است و ریشه‌دار، بنابراین با عده و عُده بیشتری به میدان آمده است.

* ایران تنها کشور تأثیرگذار و بزرگ خاورمیانه است

وی عنوان کرد: امروز دوست و دشمن اذعان دارند که ایران تنها کشور تأثیرگذار و بزرگ خاورمیانه است، نایل شدن به این موفقیت تنها با تکیه بر اعتماد به نفس و توان داخلی بوده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به ارزش زیاد انرژی هسته‌ای و فناوری‌های هسته‌ای، توضیح داد: انرژی هسته‌ای رشته‌ای مهم و حیاتی است که بیش از 150 رشته دیگر با آن مرتبط است. پایبندی به این دستاورد از افتخارات انقلاب اسلامی است.

لاریجانی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام دین زنده‌ای است و برای همه زمان‌ها و شرایط دستورالعمل دارد، اسلام کهنه‌شدنی نیست و محدود به امور شخصی و فردی نمی‌شود، اضافه کرد: از مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های امروز ما شناخت دقیق انقلاب اسلامی است. سهم و شناخت صحیح یک مسئله کلیدی و مهم برای نسل جوان و سطوح مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه دو جریان بزرگ با انقلاب اسلامی ایران پدید آمد، ابتدا تجربه عظیم و بزرگ ملت ایران در لوای انقلاب اسلامی و سپس ایجاد یک نهضت بیداری اسلامی آن هم با ابعاد فرامنطقه‌ای بود، تشریح کرد: یک نظام‌مندی سیاسی براساس اسلام از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود که مرحوم استاد پرورش نیز تمام هم و غم خود را برای بارور کردن آن گذاشت و این امر حاصل از همان کسب تجربه مبتنی بر انقلاب اسلامی است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه متذکر شد: بصیرت امروز برای کشورهای دیگر هم لازم است، دلیل شکست جنبش به وجود آمده در مصر عدم ارائه یک مدل حکومتی بر مبنای مکتب اهل بیت(ع) بود، اخوان‌المسلمین فقط دو گزینه را در پیش راه مردم قرار داد. ابتدا حاکمیت سلفی‌گری و سپس اسلام سکولار مبتنی بر حاکمیتی چون دولت ترکیه بود.

* بصیرت یک شبه حاصل نمی‌شود

لاریجانی با بیان اینکه خدماتی که امروز ملت ایران در اثر تمسک به مکتب اهل بیت(ع) به جهان صادر می‌کنند، قابل مقایسه نیست، یادآور شد: بصیرت یک شبه حاصل نمی‌شود و در مکتب اهل بیت(ع) و اسلام بصیرت مبتنی بر تفقه است.

این مسئول عنوان داشت: شناخت زمان، دشمن‌شناسی و همچنین موقعیت‌شناسی از جمله ویژگی‌های بصیرت سیاسی است. سهم درست نسبت به انجام وظیفه صحیح از ویژگی‌ها و شاخصه‌های بصیرت سیاسی است، سومین ویژگی قیام برای انجام وظیفه به موقع و به هنگام است که مرحوم استاد پرورش نیز به این خصلت آراسته بود.

 *سپهر سیاسی کشور تحرک و نشاط دارد

وی با بیان اینکه هرگز نباید از برخی سخنان و موضع‌گیری‌ها دلخور بشویم و باید بدانیم چه کسی دوست و چه کسی دشمن است و راه را از بیراهه باید تشخیص داد، بیان داشت: انحراف در دین آغاز کار است. پس از آن نفاق در عمل و سپس خروج بر حاکمیت است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه امروز لیبرالیسم سکولار غربی بدتر از مارکسیسم گذشته است، فتنه 88 نیز بر همین مسیر بود، خاطرنشان کرد: در داخل کشور و جریان اصلاحات برخی قلم‌به دست و موتور فکری بودند که اعتقادی بر تجربه بزرگ انقلاب، اسلام فقاهت و مکتب اهل بیت(ع) نداشتند.

لاریجانی با بیان اینکه نفاق در عمل نخستین نشانه‌های منحرفان فتنه 88 بود، اساس اسلام بصیرت و استدلال است، گفت: براساس روایات و احادیث یک تک دروغ موجب خروج از دین می‌شود و آن دروغ مربوط به ولایت است.
* از سال 60 با مرحوم پرورش آشنا بودم

وی در ادامه به زمان آشنایی خود با مرحوم پرورش اشاره کرد و با بیان اینکه با مرحوم پرورش از سال 60 آشنا بوده است، توضیح داد: از جمله نعمت‌هایی که مرحوم سید علی اکبر پرورش از آن بهره‌مند بود، نعمت هدایت است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه برای مرحوم پرورش دین اسلام مبتنی بر مکتب اهل بیت(ع) را به خوبی متوجه شده بود و در این مسیر براساس فقه سنتی و جواهری به خوبی تبلیغ می‌کرد و در عمل به این اسلام اهتمام لازم را داشت، اذعان داشت: از خصوصیات بارز دیگر مرحوم پرورش تلاش برای اقامه دین بود، اقامه دین متفاوت از داشتن دین است.

به گزارش فارس، قابل به ذکر است سرلشکر یحیی رحیم صفوی، محمد نبی حبیبی دبیرکل مؤتلفه اسلامی، شهردار اصفهان، استاندار اصفهان و نمایندگان مردم اصفهان در مجلس و بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی از جمله اعضای شورای شهر اسلامی در این مراسم شرکت کرده بودند.
‌انتهای پیام/63030/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها