امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135067
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۳
تعداد بازدید: 162
پهپادهای شناسایی مهاجر ۲ نوین و مهاجر ۴ در منطقه رزمایش بزرگ و مشترک ارتش به پرواز درآمدند.

پهپادهای شناسایی مهاجر ۲ نوین و مهاجر ۴ در منطقه رزمایش بزرگ و مشترک ارتش به پرواز درآمدند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، رزمایش مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام محمدرسول‌الله (ص) از صبح امروز چهارم دی در وسعت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع از مدار ۱۰ درجه شمال اقیانوس هند تا شرق تنگه هرمز و سواحل مکران و بخش اعظم استان‌های سیستان و هرمزگان در خشکی و با حضور نیروهای چهارگانه ارتش (نیروی هوایی، نیروی زمینی،‌ پدافند هوایی و نیروی دریایی) آغاز شده و تا دهم دی ادامه خواهد داشت.

در روز نخست این رزمایش گسترده، یگان‌های مختلفی از نزاجا و نهاجا به اجرای ماموریت‌ها و عملیات‌های مختلف پرداختند. در دو روز نخست این رزمایش، محوریت با نیروی زمینی است و طبق برنامه، در این دو روز بیشترین ماموریت‌ها توسط نزاجا انجام خواهد شد.

در همین راستا در روز نخست این رزمایش، پهپادهایی از نیروی زمینی با مدیریت یگان پهپادی نزاجا در منطقه عمومی این رزمایش بزرگ به پرواز درآمدند تا یگان‌های زمینی و زرهی ارتش در اجرای تمرینات نظامی خود، از پشتیبانی پهپادی نیز برخوردار باشند.

http://jahannews.com/images/docs/files/000398/nf00398065-3.jpg
پهپاد مهاجر ۲نوین با رنگ سفید در تصویر دیده می‌شود

یکی از این پهپادها، پهپاد مهاجر ۲ نوین(M۲N) است یک پهپاد شناسایی و جاسوسی با قابلیت اجرای ماموریت‌های رزمی است.

ویژگی‌های پهپاد مهاجر ۲ نوین
پهپاد بدنه طول بال طول پرنده وزن هنگام برخاست برد عملیاتی مداومت پروازی حداکثر ارتفاع پرواز نوع بازیابی حداکثر سرعت قابلیت حمل موشک
مهاجر2-نوین کامپوزیت 3.82 2.90 90 کیلوگرم 150 کیلومتر 360 دقیقه 11000 پا چتر و فرود زمینی 180 کیلومتر دارد

 


شناسایی هوایی و جاسوسی از نقاطی که درگیری نظامی دارند، گشت مرزی، کنترل ترافیک، عکسبرداری و تصویربرداری هوایی به صورت "سطح وسیع"، نظارت هوایی بر حوادث و بلایای طبیعی، تحقیقات روی زمین، کنترل امنیتی بر مراکز و نقاط حساس و راهبری، قابلیت ضبط و انتقال تصاویر به صورت زنده (لینک داده)، نظارت بر شبکه‌های انتقال برق، قابلیت تشخیص میزان آلودگی هوا و آلودگی‌ نفتی سطوح دریایی و غیره از جمله مهمترین ویژگی‌های این پهپاد مدرن است.

http://jahannews.com/images/docs/files/000398/nf00398065-2.jpg

مهاجر ۲ نوین همچنین با در اختیار داشتن دوربین‌های حساسی که قابلیت گردش ۳۶۰ درجه نیز دارند، می‌توانند تصاویری با کیفیت بالا ضبط و به ایستگاه زمینی به طور زنده ارسال کنند.

مهاجر ۴ نیز، دیگر پهپادی است که در این رزمایش به پرواز درآمده است. این پهپاد نیز با مداومت پروازی حدود ۵-۷ ساعته و همچنین بهره‌گیری از دوربین‌های جلونگر و زیربدنه، قابلیت زیادی در رصد تحرکات دشمن و البته جاسوسی دارد.

این پهپاد از هدایت جی‌پی‌اس برخوردار بوده و می‌تواند تصاویر را به صورت آنلاین به ایستگاه زمینی و ناوبری خود ارسال کند.

http://jahannews.com/images/docs/files/000398/nf00398065-1.jpg
مهاجر ۴ در رزمایش بزرگ ارتش

مهاجر ۴ همچون دیگر اعضای خانواده پهپادهای مهاجر، قابلیت رزم با حمل موشک را نیز داراست و نمونه‌های رزمی آن نیز اخیرا با قابلیت حمل موشک‌های هوا به هوا رونمایی شده است.
منبع: تسنیم
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها