امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135102
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش که در تاریخ 26 دی 93 به تصویب مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش که در تاریخ 26 دی 93 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، گامی اساسی جهت تمرکززدایی و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در امر مهم آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

بسیاری از مشکلات و نیازهای مدارس و مراکز آموزشی با اتکاء به این قانون حل و فصل می‌‌شود و منابع محلی و منطقه برای ارتقای کیفی و تحقق عدالت آموزشی به کار گرفته می‌شوند.

به استناد قانون شوراهای آموزش و پرورش هر ماه جلسه‌ای به ریاست بالاترین مقام اجرایی استان و شهر با عضویت افراد تأثیرگذار تشکیل و مسائل آموزشی و تربیتی هر منطقه مورد بررسی و تصمیماتی جهت رفع مشکلات و یا کیفیت‌بخشی برنامه‌ها اتخاذ می‌‌شود.

با توجه به نقش محوری شوراهای آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت فرزندان این کشور هر ساله به مناسبت تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش برنامه‌های ویژه‌ای در سطح کشور طراحی و اجرا می‌شود.

اهداف برگزاری این برنامه‌ها شامل «تشریح دستاورد شوراهای آموزش و پرورش»، «نقد، بررسی و ارزیابی از شوراهای آموزش و پرورش»، «تشریح و تبیین ظرفیت قانون شوراها»، «تبیین سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش به ویژه در توسعه مشارکت‌های مردمی و تمرکززدایی» و «پاسداشت فعالان مشارکت در عرصه آموزش و پرورش» و «فراهم‌سازی زمینه ایده‌پردازی و ارائه طرح و پیشنهاد در زمینه کیفیت بخشی شوراهای آموزش و پرورش» است.

روز شمار هفته شوراها
ردیف
روز
تاریخ
عنوان


1
24
دی ماه

چهارشنبه
شوراهای آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا


2
25
دی ماه

پنج شنبه
شوراهای آموزش و پرورش، مشارکت نهادها و خیرین


3
26
دی ماه

جمعه
شوراهای آموزش و پرورش، تبلور آموزه‌های دینی


4
27
دی ماه

شنبه
شوراهای آموزش و پرورش، تجلی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی


5
28
دی ماه

یکشنبه
شوراهای آموزش و پرورش، محور توسعه پایدار و تجلی تمرکززدایی


6
29
دی ماه

دوشنبه
شوراهای آموزش و پرورش، تبلور مدرسه‌ محوری در مدارس هیأت امنایی و وابسته


7
30
دی ماه

سه شنبه
شوراهای آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت و مشارکت مردمی
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها