امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135103
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
علیرضا حسن‌پور، مدیر‌ آموزش و پرورش شهرستان قوچان استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار ...

علیرضا حسن‌پور، مدیر‌ آموزش و پرورش شهرستان قوچان استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: شهرستان قوچان 400 مدرسه در همه مقاطع با 36 هزار دانش‌آموز و 3 هزار و 200 فرهنگی دارد.

وی ادامه داد: 12 مدرسه غیر دولتی نیز در مقاطع مختلف در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

حسن‌پور مهمترین مشکلات آموزش و پرورش منطقه خود را ضعف مدیریت آموزشگاهی برشمرد و گفت: با تشکیل کمیته بهبود مدیریت در استان شایسته سالاری صورت گرفت.

مدیر‌ آموزش و پرورش شهرستان قوچان یادآور شد: یکی از مشکلات اصلی در سطح شهرستان قوچان این است که دانش‌آموزان عشایری داریم که در منطقه مراوه تپه و در نوار مرزی مرز باجگیران با ترکمنستان ساکن هستند.

وی افزود: علاوه بر آن، دانش‌آموزان عادی، تیزهوشان و خاص را نیز داریم که تلفیق این دانش‌آموزان از گروه‌های مختلف کار را سخت کرده است.

حسن پور در خصوص نقاط ضعف نظام آموزشی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم منطقی بگوییم هر کاری انجام شدنی است؛ اما منابع می‌خواهد که شامل منابع انسانی و مادی است.

وی اضافه کرد: متأسفانه در دولت قبلی توزیع و جذب نیروی انسانی متعادل نبود و ما می‌توانیم با بحث توسعه مشارکت در آموزش و پرورش مشکلات را حل کنیم؛ اما اگر قوی‌ترین نیروی اداری را منصوب کنیم اما همکاری و مشارکت مردم را به دنبال نداشته باشد این کار امکانپذیر نخواهد شد.

حسن‌پور در خصوص توسعه مدارس دولتی افزود: ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت مدارس غیر دولتی در جهت  کم کردن سنگینی بار آموزش و پرورش از دوش مسئولان کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها