امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135106
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعات چندین سال نشان دادند فعالیت بدنی کم و بیش نقش مهمی در سلامت بدن و در ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعات چندین سال نشان دادند فعالیت بدنی کم و بیش نقش مهمی در سلامت بدن و در پیشگیری از زوال عقل به طور گسترده‌ای ایفا می‌کند.

ورزش و آلزایمر

مطالعه‌ای که توسط انجمن عصب شناسی لانسِت انجام شد نشان داد فعالیت بدنی منظم می‌تواند اثر محافظتی در برابر شروع آلزایمر داشته باشد و حتی در جلوگیری آلزایمر در افراد مستعد ژنتیکی موثر است.

مطالعه‌ای دیگر در آرشیو طب داخلی، در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر در 19 ماه ژوئیه 2011 تایید کرد ورزش منظم خطر ابتلا به زوال شناختی و زوال عقل را کاهش می‌دهد.

با توجه به مطالعه‌ای که توسط محققان در چندین دانشگاه آمریکا انجام شد، توسط موسسه ملی بهداشت در 31 ژانویه 2012 مورد حمایت و کمک مالی قرار گرفت و این مطالعه در گزارش‌های آکادمی علوم آمریکا به چاپ رسید؛ نتایج این مطالعه نشان داد انجام ورزش به طور متوسط با حافظه بلند مدت در ارتباط است.

یکی از آخرین مطالعات انجام شده مطالعه‌ای است که محققان مغز و اعصاب در دانشگاه «راش» در ماه آوریل سال 2012 انجام دادند و نشان داد فعالیت بدنی روزانه می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به زوال شناختی و مبتلا شدن به بیماری آلزایمر حتی در افراد بیش از 80 سال موثر باشد.

چندین نتیجه می‌توان از این پژوهش‌های مختلف گرفت: سه روز در هفته و روزی 30 دقیقه ورزش می‌تواند برای سلامت بدن مفید باشد.

با پژوهش‌هایی که سال‌های سال انجام شده است مشخص شد ورزش و فعالیت بدنی برای سلامت روان، از بین رفتن استرس و فعالیت ذهنی مفید است؛ در میان افراد مسن فعالیت بدنی می‌تواند یک عامل اضافی برای کاهش خطر ابتلا به زوال عقل باشد البته بهتر است با یک رژیم غذایی سالم و عدم اعتیاد همراه باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار