امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135112
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
سید جلال علی‌الحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره نقش حمل و نقل در مدیریت بحران اظهار داشت: قبل از ایجاد بحران باید نسبت به ...

سید جلال علی‌الحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره نقش حمل و نقل در مدیریت بحران اظهار داشت: قبل از ایجاد بحران باید نسبت به ساماندهی و وظایف حمل و نقل عمومی در مواقع بحران اقدام شود.

وی ادامه داد: باید حمل و نقل عمومی نوسازی شود تا در مواقع بحرانی بتوان استفاده بهینه‌ای از این وسایل داشت.

علی‌الحسینی خاطرنشان کرد: در زمان بحران حمل و نقل عمومی می‌تواند برای جابه‌جایی افرادی که آسیب دیده‌اند یا نجات یافته‌اند اقدام کند یا می‌توان از حمل و نقل عمومی به عنوان خودروهای امدادرسان استفاده کرد.

رئیس اتحادیه کشوری حمل و نقل درون‌شهری، بیان داشت: یکی از مشکلات این است که وزارت کشور نسبت به وظایف حمل و نقل عمومی در بحران اقدامی نکرده است و موازی‌کاری‌هایی در بحران‌ها ایجاد می‌شود بنابراین باید وظیفه هر دستگاه در بحران مشخص شود تا بحران شکل‌گرفته گسترده‌تر نشود.

وی یادآور شد: باید جلسات مشترکی نیز بین متولیان حمل و نقل بخش خصوصی و دولتی با محوریت مدیریت بحران تشکیل شود و در آن جلسه تفکیک وظایف صورت بگیرد.

علی‌الحسینی به نقش آموزش‌های قبل از بحران اشاره کرد و گفت: باید نسبت به آموزش رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی در بخش خصوصی و دولتی اقدام شود تا بتوانند در بحران‌ها نسبت به نجات افراد اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار