امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135118
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه گاردین اطلاعاتی بدست آورده که نشان می‌دهد، پلیس انگلیس با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه گاردین اطلاعاتی بدست آورده که نشان می‌دهد، پلیس انگلیس با سوء‌استفاده از اختیارات پیشگیرانه از وقوع جرم، صدها انگلیسی بی‌گناه را از شرکت در اعتراضات قانونی مرحوم کرده است.

بر اساس اطلاعات رسیده به دست گاردین، پلیس انگلیس به دلیل گرفتن وثیقه از شهروندان انگلیس، آنها را از فعالیت‌های مدنی من جمله شرکت در تظاهرات قانونی محروم کرده است درحالی‌که بر اساس آمار، 85 درصد از این افراد، هرگز جرمی مرتکب نشده و بی‌گناه هستند.

گروه‌های طرفدار آزادی مدنی و معترض به دولت انگلیس، از این‌ اختیار پلیس که حق دارد خودش حکم داده و عمل کند، انتقاد کرده و خواستار تغییر در این قانون شدند.

«راشل رابینسون» رییس یک موسسه قوانین حقوق بشر در انگلیس به گاردین گفت، گرفتن وثیقه ابزاری در دست پلیس  انگلیس است که بدون هیچ روند قانونی توسط نیروهای پلیس انگلیس صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد این مردم نیستند بلکه پلیس انگلیس است که با استفاده از اختیاراتش حکم داده ولی هیچ وقت دادگاهی نمی‌شود.

رابینسون افزود، در نتیجه سوءاستفاده طولانی مدت پلیس انگلیس در گرفتن وثیقه پیش از احراز جرم، به عقیده ما تنها راه حل برای پایان دادن به این امر محروم کردن پلیس از این اختیارات است.

بر اساس آمار انتشار یافته گاردین، از سال 2008 تا کنون بیش از هفتصد شهروند انگلیسی و شهروند اهل ولز بدون احراز هیچ جرمی، تنها به دلیل داشتن وثیقه نزد پلیس از شرکت در اعتراضات قانونی محروم شدند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها