امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135119
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس قوانین فعلی آمریکا در مورد مهاجرت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس قوانین فعلی آمریکا در مورد مهاجرت موانعی برای بازگشت کودکان هندوراسی که به طور غیر قانونی وارد ایالات‌ متحده آمریکا شده‌اند، وجود دارد و تنها آن‌هایی که به همراه اعضای خانواده خود و به شکل قانونی مهاجرت کرده‎‌اند قادر به بازگشت به کشورشان هستند.

در سال جاری بیشترین تعداد مهاجرت به آمریکا مربوط به آمریکای مرکزی بوده است؛ بیش از 15 هزار کودک مهاجر غیر قانونی از هندوراس وارد خاک آمریکا شده و در این کشور بازداشت شده‌اند؛ تنها 5 هزار تن از آن‌ها به هندوراس بازگشته و بقیه همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

از آگوست 2013 تا اکتبر سال 2014، 66 هزار کودک مهاجر از مکزیک و آمریکای مرکزی که به طور غیر قانونی سعی داشتند وارد خاک ایالات‌متحده آمریکا شوند، در آمریکا بازداشت شدند.

«آنا گارسیا» همسر رئیس جمهور هندوراس در طرح جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی کودکان به ایالات‌متحده آمریکا رهبری گروهی را برعهده داشت که ضمن سفر به آمریکا و دیدار با مقامات این کشور وظیفه داشتند تا پایان سال جاری تمام کودکان مهاجر هندوراسی را که به طور غیر قانونی وارد آمریکا شده بودند به کشور خود بازگردانند.

طرح هندوراس برای برگرداندن تمامی کودکان مهاجر غیر قانونی عملی نشد زیرا بر اساس گزارش‌های رسمی تنها یک سوم از کودکان مهاجر غیر قانونی هندوراسی به کشورشان برگردانده شدند و بیش از 10هزار تن از آن‌ها همچنان در شرایط نامناسبی در آمریکا در بازداشت به سر می‌برند.

«یادیرا بندانا» یک قانون‌گذار هندوراسی می‌گوید: نیاز به ایجاد سیاست‌های عمومی که واضح‌تر در مورد مهاجرت‌های غیر قانونی عمل کند وجود دارد که بر اساس آن حفاظت بیشتری از کودکانی که بدون داشتن مدرک قانونی وارد کشوری می‌شوند صورت گیرد؛ هنگامی که این کودکان به کشورشان برگردانده می‌شوند باید 25 دلار به عنوان کمک هزینه توسط دولت به آن‌ها داده شود و شرایطی مناسبی برای ادامه زندگی آن‌ها فراهم شود.

«بئاتریس واله» وزیر امور خارجه سابق هندوراس، 6 سال پیش شرایطی را در حال حاضر این کشور با آن روبه‌رو است پیش‌بینی کرده بود.

«واله» تصریح کرد: کودکان مهاجران هندوراسی که به غیر قانونی وارد آمریکا شده‌اند هیچ امیدی برای خروج از فقر نداشته‌اند و چون جامعه فرصتی برای یک زندگی بهتر را در اختیار آن‌ها قرار نداد اقدام به مهاجرت غیر قانونی کردند؛ تصمیم والدین این کودکان که با قبول مشکلات و خطرات این سفر راضی به مهاجرت غیز قانونی آن‌ها شده‌اند نشان دهنده این موضوع نیست که آن‌ها مسئولیت‌پذیر نبوده‌اند بلکه با امید دست‌یابی به شرایط بهتر زندگی حاضر به این گونه مهاجرت کودکان خود به ایالات‌متحده آمریکا شده‌اند.

پس از سفر رسمی مقامات هندوراس به آمریکا برای بازدید از مکانی که کودکان مهاجر غیر قانونی این کشور آمریکای لاتینی در آن قرار دارند هیچ گزارش دیگری پیرامون وضعیت این کودکان که در ایالات‌متحده آمریکا در بازداشت به سر می‌برند، منتشر نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها