امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135121
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یعیر لاپید» می‌گوید با فهرست مشترک با «موشه کهلون» در بیستمین دور انتخابات پارلمانی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یعیر لاپید» می‌گوید با فهرست مشترک با «موشه کهلون» در بیستمین دور انتخابات پارلمانی شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»،‌ لاپید که چندی پیش نتانیاهو او را از وزارت دارایی اخراج کرد، در گفت‌وگو با کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت، «یش‌عاتید» به تنهایی در انتخابات پارلمانی حضور می‌یابد چراکه این حزب صرفا «سکویی از کرسی‌ها» نیست بلکه گروهی است که به چیزی معتقد است و می‌خواهد کار کند.

بر اساس این گزارش، هفته‌هاست گمانه‌زنی‌هایی درباره حضور مشترک یش‌عاتید (حزب یعیر لاپید) و «کولانو» (حزب موشه کهلون) مطرح شده است هر چند کهلون به‌رغم دیدارهای متعدد با لاپید، دائما ائتلاف میان این دو حزب را رد کرده است.

با این حال، لاپید به‌رغم رد هر گونه ائتلاف با حزب «کولانو»، همکاری سیاسی با برخی احزاب خاص را منتفی ندانسته و گفته: «ماهیت سیاست همکاری است و با هر کسی لازم باشد همکاری می‌کنیم تا کابینه را تغییر دهیم. اسرائیل باید کابینه‌ای بر پا کند که برای شهروندانش از 6 صبح تا نیمه شب کار کند. اگر کسی می‌خواهد با من کار کند تا شرایط را تغییر دهد، استقبال می‌کنم».

وی در پاسخ به انتقاداتی که نزدیکان نتانیاهو از وی به عمل آوردند و او را بدترین وزیر دارایی رژیم صهیونیستی خواندند، گفت:‌ «‌ فکر می‌کنم این سخنان اثبات کننده ترس نتانیاهوست. او قبلا گفته بود اقتصاد اسرائیل طی دو سال گذشته به شدت بهبود یافته است یعنی زمانی که من وزیر دارایی بودم. بنابراین او چگونه با این تضاد پیچیده کنار می‌آید؟ زمانی که من وزیر دارایی شدم 4.3 درصد کسری بودجه داشتیم و وقتی این پست را ترک کردم کسری بودجه 2.6 درصد کاهش یافته بود».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار