امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135123
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میزان تاثیرگذاری مقامات صهیونیستی بر آمریکا به دغدغه این روزهای رقبای انتخابات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میزان تاثیرگذاری مقامات صهیونیستی بر آمریکا به دغدغه این روزهای رقبای انتخابات پارلمانی این رژیم تبدیل شده است و این بار «بنیامین نتانیاهو» و «زیپی لیونی» داستان‌هایی را در نقل میزان نفوذ خود بر واشنگتن بیان کرده‌اند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، منابع نزدیک به بنیامین نتانیاهو به «رادیو ارتش» اسرائیل گفتند، نتانیاهو بازیگر اصلی در کسب حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در طول جنگ غزه بوده است و مکالمات دیپلماتیک «زیپی لیونی» وزیر دادگستری اخراجی این رژیم در این زمینه هیچ دستاوردی نداشته است.ظاهرا این اظهارات در پاسخ به ادعای لیونی در روز چهارشنبه (دیروز) بیان شد که در یک سخنرانی گفته بود نتانیاهو برای کسب حمایت آمریکا در جنگ 50 روزه، از او کمک خواسته است.

لیونی در این سخنرانی گفته بود:‌« موضع من و توانایی من برای نفوذ در جامعه بین‌المللی برای نتانیاهو شناخته شده است زیرا او کسی بود که از من خواست با «جان کری»‌ وزیر خارجه آمریکا صحبت کنم تا از وادار کردن ما به پذیرش پیش‌نویس آتش‌بس قطر خودداری کند و در عین حال، ما بتوانیم از عملیات زمینی در غزه استفاده کنیم».

بر اساس این گزارش، در طول عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، جان کری از طرح آتش‌بس قطر حمایت می‌کرد؛ طرحی که اسرائیل آن را توافق با همه خواسته‌های حماس تلقی می‌کرد.

در واکنش به همین موضوع بود که منابع نزدیک به نتانیاهو ادعاهای لیونی را رد کردند و به رادیو ارتش گفتند، نتانیاهو بارها با مقامات جهانی از جمله «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و جان کری گفت‌وگو کرده و در این مکالمات حمایت بین‌المللی برای اقدامات ارتش این رژیم علیه حماس و رد پیشنهاد قطر را کسب کرده است.

این منابع با انتقاد از لیونی گفتند:‌« یک روز که پروتکل مکالمات علنی شد، مشخص می‌شود نقش نخست وزیر تا چه میزان حیاتی بوده و سخنان لیونی تا چه اندازه پوچ بوده است».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار