امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135124
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 153
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «واللا» اسرائیلی اعلام کرد که تصمیم‌گیرندگان در تل‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «واللا» اسرائیلی اعلام کرد که تصمیم‌گیرندگان در تل‌ آویو کار خود برای تحلیل و بررسی همگرایی مصری-قطری را آغاز کرده‌اند.

بر اساس این گزارش وزارت دفاع، خارجه و دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی معتقدند که نزدیکی مصر و قطر به یک‌دیگر طبیعتا بر جنبش حماس و اسرائیل تاثیر خواهد گذاشت.

واللا افزود که برآوردهای اولیه اطلاعات رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که نزدیکی مصری-قطری به روند بازسازی غزه سرعت خواهد داد  دیگر اینکه اعمال فشار قطر (به عنوان یکی از حامیان حماس) بر جنبش حماس باعث تغییر موضع این جنبش در قبال ارتش مصر در مرزهای نوار غزه با این کشور خواهد شد و این مرزها را آرام‌تر خواهد کرد.

این پایگاه صهیونیستی در ادامه نوشت: پیش‌بینی‌های امنیتی نشان می‌دهد که گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس به سمت ایران باز خواهد گشت و این امر نقشه راهبردی خاورمیانه را تغییر خواهد داد. واللا در پایان حماس را بزرگترین خسارت دیده از نزدیکی قطر و مصر توصیف کرد.

با اعمال فشار عربستان برای نزدیکی دوحه و مصر، در طی این هفته دوحه پخش شبکه «الجزیره مباشر مصر» را متوقف کرد. همچنین مصر وعده آزادی دو تن از خبرنگاران بازداشتی شبکه «الجزیره» در این کشور را داد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها