امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135129
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عقب نشینی تاکتیکی ارتش سوریه از 2 پایگاه نظامی «الحامدیه» و «وادی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عقب نشینی تاکتیکی ارتش سوریه از 2 پایگاه نظامی «الحامدیه» و «وادی الضیف» ، در ریف جنوبی ادلب و تصرف آن بدست گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» که هفته گذشته حاصل شد، این گروه تروریستی تکفیری را به طمع واداشته تا مناطق تحت تصرف خویش در استان حلب را توسعه و گسترش دهد،‌ تا سرپوشی بر شکست این گروه در «غزوه» تصرف 2  شهرک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهراء» در ریف شمالی حلب باشد.

به همین منظور جبهه النصره در واکنش به اتاق عملیات جدیدی که تشکیل آن روز گذشته توسط شماری از گروه‌های تروریستی فعال در حلب و با هدف مقابله با تکمیل محاصره بخش شرقی حلب اعلام شد و گروه‌های تروریستی تکفیری را از آن مستثنی کرده، تصمیم به پیگرد سرکردگان گروه تروریستی «جنبش حزم» گرفت.

این تصمیم جبهه النصره به معنای اعلام جنگ علیه گروه تروریستی جنبش حزم است که از جمله گروه‌های هم پیمان «جبهه انقلابیون سوریه» به سرکردگی «جمال معروف» بشمار می‌آید، گروهی که پیشتر در مناطق تحت تصرف خود در ریف غربی حلب متحمل شکست‌های بزرگ و عقب نشینی از آنها شده بود، تا آنها را بدست النصره بسپارد.

این درحالی است که 3 روز پیش جنبش حزم از ترور یکی از سرکردگانش در راه بازگشت به شهر حلب به همراه کاروان نظامی حامل تجهیزات و کمک‌های امدادی برای این گروه بدست النصره خبر داده بود.

اما این پایان حملات النصره علیه حزم نبود،‌ بلکه عناصر النصره در شهرک «تقاد» در شمال حلب با حمله به یکی از مقرهای حزم 3 نفر از عناصر این گروه را زخمی کرده بودند. این حمله تنها یک روز پس از درخواست کمک کمیته موسوم به «شورای انقلابیون» سوریه از گروه‌های مسلح منطقه از جمله جبهه النصره برای کمک به آنها در شهر حلب جهت رویارویی با ارتش سوریه صورت گرفته بود.

ناظران با توجه به صف‌بندی‌های جدید صورت گرفته در گروه‌های تروریستی فعال در حلب و تشکیل اتاق جدید عملیاتی توسط این گروه‌ها که دو گروه تروریستی حزم و «نور الدین زنکی» در آن حرف اول را به جهت مورد حمایت بودن از سوی آمریکا، حرف اول را می‌زنند و تصمیمات اخیر جبهه النصره تاکید می‌کنند که «ابو محمد الجولانی» مصمم است، در ابتدا با هدف قرار دادن حزم و تضعیف آن و سپس تصرف انبارهای تسلیحاتی و تجهیزات نظامی آن که مملو از سلاح‌های آمریکایی پیشرفته است، ضمن بازگشت مجدد به عرصه میدانی حلب، حرف اول را در این جبهه و در نبرد مقابله با تکمیل محاصره شهر حلب بدست ارتش سوریه بزند.

حال باید دید آیا توان رویارویی با ارتش سوریه و متوقف کردن عملیات‌های ارتش سوریه و نجات گروه‌های مسلح از محاصره را دارد، موضوعی که ناظران در موفقیت آن شک و تردید بسیار دارند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار