امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135146
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با نزدیک شدن به موعد بررسی طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی در شورای امنیت سازمان ملل ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با نزدیک شدن به موعد بررسی طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی در شورای امنیت سازمان ملل متحد، اسرائیلی& zwnj;ها به سرعت در حال صدور مجوز ساخت در مناطقی هستند که در صورت تصویب این طرح، به دست فلسطینی‌ها اداره خواهد شد.

بر اساس خبری که امروز خبرگزاری رویترز منتشر کرد، سخنگوی کمیته شهرسازی قدس اشغالی گفته که علاوه بر صدور مجوز ساخت 243 واحد مسکونی جدید در منطقه «راموت»، تغییراتی در نقشه قبلی برای ساخت 270 واحد مسکونی در منطقه «هر خوما» اعمال شده و این نقشه گام‌های بیشتری به سمت عملی شدن برداشته است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص دیروز از احداث قریب الوقوع 73 واحد مسکونی در همین منطقه «هر خوما» (هومات شموئل) و صدور مجوز ساخت 307 واحد مسکونی دیگر در منطقه صهیونیست‌نشین «راموت» خبر داده بود.

مناطق مزبور در کرانه باختری قرار دارند ولی صهیونیست‌ها آن را بخشی از قدس شرقی محسوب می‌کنند؛ حتی در صورت قرار گرفتن این مناطق در حوزه شهری قدس اشغالی، بر اساس قرارداد سال 1967 بنا بود که منطقه غربی قدس در دست صهیونیست‌ها و منطقه شرقی، در کنترل فلسطینی‌ها باشد. دولت اردن هم به عنوان متولی مسجدالاقصی انتخاب شد ولی صهیونیست‌ها به هنگام مراسمات هفتگی و مذهبی از قبیل نماز جمعه و یا نمازهای مربوط به اعیاد مسلمین، افراد راهی مسجدالاقصی را بر اساس رده سنی مورد نظر خود، دسته‌بندی می کنند و از ورود برخی جلوگیری به عمل می‌آورند.

این زمین‌ها همچنین جزء آن دسته از اراضی اشغالی هستند که در جنگ سال 1967 به تصرف صهیونیست‌ها درآمده و حتی کشورهای غربی هم تاکنون آن را به عنوان اراضی تحت تصرف اسرائیل به رسمیت نشناخته‌اند.

این افزایش بی‌سابقه تحرکات ساختمانی صهیونیست‌ها در حالی رسانه‌ای شده که طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی چند روز پیش توسط اردن، به دبیرخانه شورای امنیت سازمان ملل متحد تحویل شد و این بحث در صف دستور کارهای آتی این شورا قرار گرفت.

در صورت تصویب این طرح به صورت یک قطعنامه الزام‌آور، صهیونیست‌ها ملزم خواهند شد که از زمین‌هایی که از سال 1967 به بعد اشغال کردند، بیرون بروند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها