امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135152
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه تحلیلی «آی‌‌اچ‌اس جینز» که حاصل بررسی‌های تحلیل‌گران نظامی آمریکایی و انگلیسی را

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه تحلیلی «آی‌‌اچ‌اس جینز» که حاصل بررسی‌های تحلیل‌گران نظامی آمریکایی و انگلیسی را منتشر می‌کند، عکس موشک جدید گروه مقاومت اسلامی فلسطین حماس را منتشر کرده و با بررسی ابعاد آن، نفوذ از شکاف موجود در پدافند موشکی اسرائیل را هدف از ساخت این موشک جدید عنوان کرده است.

موشک مزبور که به یاد شهید عزالدین قسام، از بنیانگذاران مبارزه با انگلیسی‌ها و گروه‌های مسلح یهودی در سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم، با نام موشک «قسام ؟؟» تولید شده، در روز 23 آذر ماه در کنار دیگر موشک‌های حماس، در نوار غزه نمایش درآمد، آخرین دستاورد این گروه در زمینه موشکی است.

 

در مقاله پایگاه «جینز» آمده که تا پیش از این، بلندبردترین موشک فلسطینی‌ها، موشک R-160 بود که با برد 160 کیلومتری، به همه مراکز مورد نظر حماس در سرزمین‌های اشغالی می‌رسید.

«قسام» اما، آنگونه که از عکس منتشر شده برمی‌آید، با طول 6.6 متری و قطری معادل 425 میلی‌متر، مطمئناً بردی بیشتر از 160 کیلومتر خواهد داشت.

«جینز» خواننده را به دقت بیشتر در عکس منتشر شده از این موشک جدید فرامی‌خواند و می‌گوید که عدد ثبت شده بر روی موشک‌های حماس، معمولاً نشان‌دهنده برد نهایی آنها است و رزمندگان حماس با ثبت دو علامت سوال بر روی این موشک، خواسته‌اند دیگران را به گمانه‌زنی در خصوص توانایی‌های موشکی خود ترغیب کنند.

مقاله‌نویس «جینر» هزینه شدن منابع حماس برای ساخت چنین موشکی را اینگونه توجیح می‌کند که این موشک برای استفاده از شکاف موجود در سامانه پدافند موشکی صهیونیست‌ها ساخته شده است.

«جینر» می‌گوید که در حال حاضر، وظیفه رهگیری و انهدام خمپاره‌ها و موشک‌های کوتاه‌برد حماس با «گنبد آهنین» است؛ صهیونیست‌ها برای سرنگون کردن موشک‌های تهاجمی بردبلند بالستیک که قاعدتاً از فواصل بالاتر به سمت هدف شیرجه می‌روند هم سامان «پیکان 2» را ساخته و پس از 3 نوبت آزمایش ناموفق، عملیاتی کرده است.

به نوشته آی‌اچ‌اس جینز، فضای میان دو لایه گنبد آهنین و پیکان 2 را، سامانه موسوم به «فلاخن داوود» پر می‌کند، که این سامانه هنوز عملیاتی نشده است. با این احتساب، در میان حوزه استحفاظی «گنبد آهنین» و «پیکان 2»، یک فاصله چند صدمتری خالی باقی می ماند که حماس با بالا بردن برد موشک‌های خود و ساخت قسام، قصد دارد شیب پرتاب موشک را افزایش داده و از طریق این منفذ، منافع صهیونیست‌ها را در سرزمین‌های اشغالی، موشک‌باران کند.

«گنبد آهنین»،‌ «فلاخن داوود»،‌ «پیکان 2» و «پیکان 3» سامانه‌های پدافندی هستند که رژیم‌صهیونیستی می‌گوید قرار است در یک ساختار یکپارچه تحت عنوان «گیج‌کننده»، در حملات موشک‌هایی با برد و ارتفاع مختلف عمل کنند. هنوز هیچ‌یک از این سامانه‌ها به پوشش صددرصدی نرسیده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها