امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135167
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی در پی آغاز فصل سرما در این

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی در پی آغاز فصل سرما در این کشورها در ماه نوامبر سال جاری به بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

بر همین اساس صادرات نفت ایران بین ماه های ژانویه تا نوامبر سال جاری، 19.5 درصد نسبت به سال گذشته آن رشد داشته است و بیشترین میزان واردات نفت ایران طی این مدت توسط هند صورت گرفته است.

با کمرنگ شدن تحریم‌های اقتصاد غرب علیه ایران بازار صادرات نفت ایران نیز رونق گرفته است،اما همچنان تا میزان 2.2 میلیون بشکه در روز صادرات نفت کشور در دوران پیش از تحریم ها فاصله زیادی باقی مانده است.

چهار کشور چین، ژاپن، هند و کره جنوبی بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران محسوب می‌شوند که در بین ماه های ژانویه تا نوامبر سال جاری، به طور متوسط ایران روزانه 1.11 میلیون بشکه نفت به این کشورها صادر کرده است.

بر اساس آماهای دولتی و رهگیری نفتکش ها، این کشورها تنها در ماه گذشته میلادی 1.07 میلیون بشکه از ایران نفت دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11.1 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار